29. 11. 2018 - Osm týdnů

Minulý víkend štěňátka dovršila věk osmi týdnů a nastal čas loučení. Ještě před tím jsme ale s Klárkou vyfotily postoje, sice se uličníkům moc nechtělo, v klidu pózovat prostě není nic pro ně. Snad se fotky alespoň trochu povedly. 

Do nových domovů odešla štěňátka nebojácná, hravá, veselá, dobře baštící a alespoň v základu naučená na čistotu. Zatím chodí samé dobré zprávy, což mě moc těší. Udělali jsme s rodinou pro ně maximum, od jízd autem, výletů, seznamování s cizími lidmi, psy, dětmi... učili jsme je na hlučné prostředí, na vítr, déšť, sníh... Všechno zvládala s bravurou a myslím, že se v životě určitě neztratí. Doma zůstala fenka s červenou stužkou, po babičce se jmenuje Aischenka a máme tu do příští soboty ještě jednoho jejího brášku, modrého Ronyho. Ten bude odjíždět osmého prosince. Tím se pro mě definitivně uzavře "efkový" vrh, který byl - nevím jak to pojmenovat - prostě zlatý. 

Děkuji Klárce za umožnění Kubího použít ve svém chovu, stejně tak děkuji za všechny krásné fotky, co pro nás vytvořila. Teď už nezbývá než se začít znovu věnovat svým dvěma fenkám - Bančí a Kelišce a hlavně zkusit z toho poděse, co tu zůstal, vychovat alespoň tak šikovnou psí holku, jako byla její babička a je její maminka.

Dnešní fotky jsou postojovky. První Fericis Rony - modrý, další Flavio - modré káro a Flash - zelený

top top top

29. 11. 2018 -

Další tři fota - Fattah Barney - hnědá stužka, Forsseo Bradley - stužka zelené káro a Fathia Fergie - holčička s růžovou stužkou

top top top

29. 11. 2018 -

Poslední tři fota - fenky - Faiza Fanchee - žlutá stužka, Fenty Ella - stužka červené káro a Fame - červená stužka

top top top

04. 11. 2018 - Pět týdnů

Štěňátka z Křemešníku mají pět týdnů věku. Jsou velká, krásná. Včera jsme je po týdnu zvážili - největší kluk modrý má 5600 gramů, ostatní kluci zhruba 5400 gramů. Holčičky jsou jemnější, samozřejmě - dámy - v průměru 4800 gramů. Co se týká jídla, baští vše, co se jim předloží. Od vařeného masa s přílohami (krůtí, kuřecí, hovězí, telecí), vařená vajíčka - oblíbená bašta je vajíčko nastrouhané s pohankovými vločkami a zeleninou, občas tvaroh a hlavně každé jídlo vydatně zapíjejí kozím mlékem. Dneska poprvé byly namočené granule, po pečlivém a dlouhém výběru zvítězila značka Carneeval. Mamka Banshee ještě dvakrát denně kojí - ale mléka už moc nemá a raději - než se nechat okusovat - vyvrhne maličkým obsah svého žaludku. Jelikož jí nyní krmím taktéž granulemi a štěněčí kaší, prťousci se na tento "žaludkový" mix vrhnou se stejnou vervou, jako k misce. 

Klárka zajela udělat nové fotky, myslím, že se moc povedly. Zase budou po třech.... začíná kluk s modrou stužkou, pak růžová holčička a kluk se stužkou modré káro - jelikož mají obojky v trochu jiné barvě, musíme se zorientovat: takže modrý, zelený a hnědý kluk mají stužky jako obojky, zelené káro je světle zelená a modré káro světle modrá... u holčiček je to jednodušší - všechny jsou ve své barvě kromě červeného kára - tato fenečka dostala obojek bílý :)

top top top

04. 11. 2018 - Další tři fotky

Na těchto fotech jsou zobrazeni : pejsek s hnědou stužkou, pejsek se zelenou stužkou a holčička s červenou stužkou

top top top

04. 11. 2018 - Poslední tři fota

Pejsek se zeleně károvanou stužkou (nyní světle zelený) a holčičky žlutá stužka a stužka červené káro, nyní bílý obojek

top top top

04. 11. 2018 - Souhrnné foto

A pro lepší přehled zhotovila Klárka souhrnné foto všech štěňat.

Co se bude dít dále - příští neděli - tj. 11.11. štěňátka otetujeme a zároveň proběhne první očkování. Hned poté pozveme paní poradkyni chovu k finální kontrole a bude následovat definitivní rozdělení štěňátek do nových rodin. V průběhu dalšího týdne budeme ještě všechna štěňata naposledy odčervovat a zároveň čipovat a vystavíme jim PET očkovací průkazy. No a pak už loučení - což si ani nedokážu a hlavně ani nechci představit..... miláčkové jsou strašně hodní, učím je na čistotu - chodí buď ven nebo pokud je špatné počasí, tak na plínu uvniř odchovny. V noci spí - i když jeden nešvar ještě mají - pravidelně v půl třetí ráno vyžadují svoji dávku kozího mléka :) žádný strach, postupně odbouráme :)

Takže všichni

top

21. 10. 2018 - Třítýdenní štěňátka

Na Křemešníku vládne klid a pohoda, mamka Banshee o svá štěňátka pečuje přímo ukázkově. Však je to dobře vidět na jejich vahách - největší zelený kluk váží  víc jak dva a půl kilogramu, zdatně ho dohání modrý a také růžová holčička. Již v příštím týdnu začneme lehce přikrmovat, zatím kašičkami, později přidáme kozí mléko, kterého máme zamraženého dost a dost spolu s mletým masíčkem. No a v závěru pátého týdne přijdou na řadu granulky, nejspíš značky CARNEEVAL. Zatím je baští mamka a chutnají jí náramně.

Dnešním dnem začaly návštěvy budoucích páníčků, všichni byli moc milí, přivezli spoustu dárků jak pro mrňousky, tak i pochoutky pro Banshee a Kelí. Štěňátka se moc líbí, uvidíme, jak se budou dále vyvíjet. Naše paní domácí se na chvíli mění na "pana domácího", znovu a znovu mě přepadá myšlenka nechat si doma pejska. Zatím se rozhoduji.

Dnešní foto - pejsci jednotlivě, znovu fotila Klárka a znovu jsou to nádherné portréty

První tři - pejsci - zelená, modrá a modře károvaná stužka

top top top

21. 10. 2018 - Foto

Další tři fotky - pejsci hnědá stužka a stužka zelené káro a fenka s růžovou stužkou

top top top

21. 10. 2018 - Foto

Poslední tři fotky jsou fenky - žlutá, červená a červeně károvaná stužka

top top top

10. 10. 2018 - Desetidenní

Štěňátka na Křemešníku jsou již pěkně veliká. Prvorozený a zároveň největší pejsek se zelenou stužkou včera pokořil hranici 1500 g, ostatní se ani náhodou nedají zahanbit a v těsném závěsu ho následují. Mamka Banshee pilně kojí a vše zvládá s velkou bravurou. Některá štěňátka také již koukají, nejdříve se očička otevřela fence s růžovou stužkou, snad pár minut poté prokokoukl i pejsek modrý a červená holčička. Všichni pilně trénují chůzi, zatím se tedy kymácejí ze strany na stranu a přemety přes zádíčka jsou vidět každou chvilku, ale nebude to trvat dlouho a porodní bedna se bude moci stěhovat zpět na půdu...  Vzhledem k velmi dobrému zdravotnímu stavu štěňátek i mamky Banshee brzy dovolíme první návštěvy. Budoucí páníčci se jistě těší :)

Dnešní foto - všichni společně, kojení a rodokmen štěňátek


top top top

04. 10. 2018 - Štěňátka

Dneska se Klárce povedly úžasné profilovky štěňátek. Jelikož mi systém tohoto webu nedovolí dát do příspěvku více jak tři fotografie, bude mít každé štěňátko svůj příspěvek. Štěňata jsou v pořadí, jak se narodila. 

Porod Banshee byl naprosto hladký a bezproblémový, třebaže porodní váhy jednotlivých štěňátek jsou nezvykle vysoké. Ale poprala se s tím úžasně, za devět hodin bylo hotovo. Mamka Banshee vydatně kojí, štěňátka nádherně přibývají. Už nyní se nechají trochu vypozorovat povahy - hnědý samotář, zelený divoch, žlutá holčička by pořád jen jedla a růžová - nejen že baští jako o život, ale je i dravá a rozhodně se nenechá odstrkovat. Právě neutuchající apetit je jedním z vodítek k mému výběru naší nové posily záchranářského týmu.

Všechna štěňátka jsou pevně rezervována.

První pejsek narozen 30. září ve 3.05, porodní váha 585 gramů, označen zelenou stužkou

top top top

04. 10. 2018 -

Druhý v pořadí opět pejsek, porodní váha 565 gramů, označen stužkou modré káro

top top top

04. 10. 2018 -

Třetí fenečka, porodní váha 520 gramů, označena žlutou stužkou

top top top

04. 10. 2018 -

Čtvrtá v pořadí opět fenka, porodní váha 570 gramů, označena červenou stužkou

top top top

04. 10. 2018 -

Pátý se narodil pejsek, porodní váha 550 gramů, označen stužkou zelené káro

top top top

04. 10. 2018 -

V pořadí šestá se narodila fenka, porodní váha 540 gramů, označena růžovou stužkou, prozatím jako jediná z vrhu nestandartní - více korunek na ridge

top top top

04. 10. 2018 -

Sedmý pejsek, porodní váha 590 gramů, označen modrou stužkou

top top top

04. 10. 2018 -

Předposlední v řadě byl pejsek, porodní váha 555 gramů, označen hnědou stužkou

top top top

04. 10. 2018 -

Bezproblémový, rychlý porod zakončila ve 13. hodin fenečka, označena stužkou červené káro

top top top

02. 10. 2018 - První tři dny života

Křemešničtí salámci se mají k světu. Nějaký "poporodní úbytek váhy" se u nás nenosí, největší chlapeček (zelený) se včera chlubil osmdesátigramovým přírůstkem!! Ostatní se drželi v těsném závěsu... Mamka Banshee vydatně kojí a ošetřuje, vyvenčit se chodí až s mírnou hysterií, že jí miminka mezitím zmizí. Ledva dosedne na travičku, už má v očích hrůzu a zpátky spěchá tak, že nestačím otevírat dveře. Je vzorná.

Ve čtvrtek mi profesionální fotografka a zároveň matka krycího psa Kubího nafotí jednotlivé portréty, které dáme sem na web. Aby si budoucí páníčci mohli udělat obrázek o vrhu. Co se mi osobně nejvíce líbí, jsou krásné černé masky - přesně tak, jak jsem si představovala. Brzy bude na fb spousta fotek s malými bubáčky :) Po druhé kontrole vrhu, která štěňata definitivně rozdělí na standart a nestandart (ve hře jsou ještě zuby, kvůli podkusu nebo předkusu či špatnému skusu se může štěně přeřadit ze standartu do nestandartu) si vyberu fenečku pro sebe a pak se rozdělí ostatní, pejsci i fenečky. Zadána jsou všechna štěňátka.

Dnešní fotky - společně, milý a klidný chlapeček s hnědou stužkou a žlutá prozatím standartní holčička s napapaným bříškem /je vidět, že začínají odpadat pahýlky po pupeční šňůře/

top top top

01. 10. 2018 - Štěňátka

V noci 30. září 2018 se Kubí a Banshee stali pyšnými rodiči devíti nádherných štěňátek. Všechna mají porodní váhu přes 500 g, nejtěžší prvorozený chlapeček dokonce 595 gramů. Narodilo se pět pejsků a čtyři fenečky. Již u nás byla první kontrola vrhu a závěr zní - velmi krásný vyrovnaný vrh, osm štěňátek je prozatím zařazeno do standartu a jedna fenečka má více korunek na ridge. Máma Banshee vše zvládla na výbornou, je už zase veselá a pyšně svoje miminka kojí. Máme obrovskou radost!

Fotky v co nejbližší době

24. 08. 2018 - Potvrzeno

Na sonografické vyšetření jsem měla s Banshee jít až v pondělí, ale nějak jsem to nevydržela.. Navíc Bandaska je poměrně čitelná, vlastně jsem si jen šla potvrdit to, co již čtyři týdny tuším - je březí a čeká štěňátka. Poslední dny jí začínají pravé "těhotenské" problémy, nechutenství, apatie, lenost, rozladěnost. Naštěstí rychle pominou (stejně jako posledně) a Bandasku budu muset silně krotit v jídle, aby nebyla jako sud :) To všechno známe, to všechno už tady jednou bylo. Co se týká počtu štěňátek, když se pan doktor dopočítal k číslu sedm, dál už jsme nic nezkoumali - prostě jak to vyjde, tak to bude.

Jinak se Banshee má skvěle, denně chodíme ven, vlastně až dodneška byla velmi čilá a pohyblivá, neustále vyžadovala nějakou činnost. Dnes jako když utne - "tak když mi to pan doktor potvrdil, budu se chovat jako pravá nastávající matka" :) a na procházku šla s přezíravou noblesou dámy, která "tak teda půjde, když mermomocí chcete".. Jak jí ale znám, dlouho ta lenost nevydrží, hormony se zklidní a znovu to bude ten můj "pošuk", třebaže s miminky v bříšku.

Začínáme přijímat další návštěvy, jsem ráda, když budoucí majitelé k nám zajedou ještě před porodem. Mají možnost si v klidu prohlédnout holky, chovku, popovídáme jak je vedu, co oni očekávají od svých nových psích kamarádů, prostě témat je mnoho.

Datum porodu byl stanoven na 30. září. Nám nezbývá než se těšit.

Dnešní foto je sonografický snímek a oba budoucí rodiče

top top top

19. 08. 2018 - Zkoušky

Banshee i přes možnou březost vůbec neztratila chuť do práce a poslouchá snad ještě lépe, než dřív. Proto jsme se naprosto bez obav vydaly v sobotu 18. srpna složit vysokou záchranářskou zkoušku dle Mezinárodního zkušebního řádu RH - F LA. Speciál bylo její milované a tolik oblíbené hledání v terénu, doslova a dopísmene vlastně odměna, ne zkouška. Poslušnost měla krásnou, cviky dotažené a dopilované až do konce, možná scházela o trošičku větší rychlost. Ale na cvičáku v tu chvíli bylo téměř 35 stupňů tepla, stín žádný a psi se doslova "pekli". Ne však ridgeback, ten je přece afričan... Pár bodíků nám pan rozhodčí ale ubral. Nicméně v plošném vyhledávání doslova exelovala a figuranty vyhledala i správně označila v čase tři a půl minuty!! Limit na hledání je dvacet minut, přičemž plocha je obrovská, velmi členitá, zarostlá ostružiním a maliním a figuranti byli ukrytí opravdu důkladně. Navíc šílené vedro a bezvětří. Bandaska nezaváhala ani vteřinu, má o pachové práce obrovský zájem a když je možnost spojit ji s lítáním.... Prostě je šikovná. Ve skupině osmi psů se umístila na nádherném druhém místě se známkou výborná - a to všichni ostatní psi byli pracovních plemen (němečtí ovčáci, labrador, retrívr...). Udělala mi radost.

Co se týká březosti, zatím nevím, jeden den si říkám - stoprocentně - a druhý možná, nevím. Počkáme na ultrazvuk. Myslím ale, že nezklame.

Dnešní fotky jsou všechny z výcviku, při zkouškách se nesmí fotit kvůli rušení práce psa a psovoda

top top top

31. 07. 2018 - Bančí a Kubí

V uplynulých dnech navštívil naší chovnou stanici dlouho očekávaný něžný romantik Kubí (Giacobbe Akono) se svojí milou paničkou Klárkou. Bandasku však zajímal jen a pouze první jmenovaný - v okamžiku, kdy jsme oba  komedianty vypustili na louku, začalo dlouhé svádění, laškování, nadbíhání, uhýbání.... a jelikož měli k dispozici poměrně velký prostor, jednu chvíli to vypadalo, že se "posvátný akt" odehraje přímo v lánu brambor... U Banshee jsem pohlídala optimální výši hladiny progesteronu, takže po důkladném "namlouvání" vše dopadlo jak mělo a nám nezbývá nic jiného, než držet palce a věřit. Dle dne krytí by - pokud se vše povede - štěňátka přišla na svět okolo 30. září.

Za dnešní foto děkuji pohotové Klárce, která nejen že správně navigovala milovníka Kubího, ale stihla i pár pěkných snímků. Na poslední fotce oba unavení, ale spokojení :)

top top top

12. 07. 2018 - Banshee

Přesně téměř na den začala Banshee říje. Jelikož má docela pomalý rozjezd, krytí se uskuteční koncem měsíce července. Pokud vše proběhne dobře a Bandaska zabřezne, štěňátka se budou rodit v posledních zářijových dnech. Jak já se těším, to si nikdo nedovede ani představit!!

V srpnu máme s Banshee poslední letošní záchranářskou zkoušku, která byla přesunuta z červnového termínu. Jestli s Banshee nastoupím, zatím nevím, ale i s březí fenkou se má pracovat první měsíc po nakrytí v plném rozsahu tak, jak byla zvyklá dosud. Co si vzpomínám, s její mámou Aišenkou jsem úspěšně složila záchranářskou zkoušku v sutinovém vyhledávání v jejím 28. dni březosti a naprosto v pohodě, na výbornou. Jestli s Bandaskou nastoupíme, zatím nevím, ale je fakt, že tato zkouška neobsahuje skoky - ani do dálky, ani do výšky, jen přivolání, chůzi, aport, odložení a další cviky, co v pohodě může vykonávat i budoucí psí máma. Rozhodnutí padne zřejmě těsně před akcí, podle toho, jak bude Banshee v pořádku a klidu a jak se jí bude chtít pracovat, jinak nepůjdeme. Zodpovědnost především.

Tak nám vše pomalu začíná, zhruba za dva - dva a půl týdne sem přidáme fotky z krytí.

Dnešní foto - Banshee pracovně, vystavující se a na výletě se synem a Keliškou

top top top

06. 06. 2018 - Pohoda na Křemešníku

Banshee říje a následné krytí je takříkajíc již "za dveřmi", nicméně ještě je čas na složení dalších pracovních zkoušek. V sobotu 26. května nastoupila Banshee na záchranářskou zkoušku v terénním vyhledávání dle Národního zkušebního řádu - ZTV 2 . Tato zkouška je vyššího stupně, proto je náročná jak na poslušnost a dovednost na překážkách, tak na samotné hledání v lesním porostu. Pět pečlivě ukrytých figurantů ve dvou terénech (a v prvním terénu se počet figurantů nezná), někteří figuranti mohou také být ve dvouapůlmetrové a větší výšce, horko, naprosté bezvětří, plocha zarostlá ostružiním, maliním, vysokou trávou, šlahouny všude kam se podíváš.... na druhé straně houštiny, do kterých je vidět tak metr, dál ne. Toto všechno musí psi při zkouškách prohledat a navíc v časovém limitu. První hledání ve dne, druhé za husté tmy. Banshee zkouškou úspěšně prošla, vyhledávání ona má opravdu exelentní, přímo na place jí bylo uděleno pětkrát "výborná". Pouze dva psi tentokrát došli do vítězného konce. Bandaska mi udělala velkou radost... Ještě jedna prověrka nás čeká 30. června - tentokrát dle Mezinárodního zkušebního řádu a v červenci je očekávané hárání a pak už jen.... ale nebudu předbíhat, doufám a věřím, že matka příroda vše zařídí k plné spokojenosti.

Minulý týden jsem Banshee již nechala udělat kompletní vyšetření zdravotního stavu, aby byla připravena. Vše dopadlo dle očekávání na výbornou, krmím masem, tak mě zajímaly především poměr hodnot fosforu a vápníku v těle - naprosto v pořádku. Nezbývá nic jiného, než se těšit a těšit :) Dobu čekání vyplníme běháním navolno křemešnickými lesy, plaváním v lesním rybníku a utužováním kondice tak, aby fenka byla skvěle připravena na mateřství.

Dnešní foto - aport z vody, na louce a k nahlédnutí zdravotní výsledky

top top top

12. 04. 2018 - Plánovaný vrh "F"

Plánovaný letošní vrh naší fenky Banshee se blíží, zde je několik informací. Otcem štěňátek se stane Giacobbe Akono z Valdštejnských lip, matkou Banshee Stříbrný vrch Křemešník. Z tohoto spojení očekáváme štěňátka se silnou kostrou, výborným úhlením končetin, s krásnými hlavičkami, pěkným pigmentem a tmavou maskou, zdravé, klidné povahy, s vrozenými pracovními vlohami. 


  Otec Giacobbe Akono "Kubí"
 67cm/42kg, wheaten color, full dentition, dark eyes
HD 0/0, ED 0/0, OCD 0/0, LTV-neg, SA-neg, L7 (normal)
Allergy neg, DCM-neg, Thyroid neg
DM-N/N, JME clear, Ridge gen R/ 
Champion CZ, CKRR, Juniorchampion PL, Best head 2nd pl. at CKRR Cl.Show 2014,2016, Best ridge 3rd place at CKRR Cl.Show 2015, Kandidát na ICH, Champion PL, UA   https://giacobbe-akono-z-valdstejnskych-lip.webnode.cz/biografie

Matka:    Banshee Stříbrný vrch ("Bandaska")
64cm/34 kg, wheaten color, full dentition, dark eyes
ND 0/0, ED 0/0, OCD 0/0, LVT neg
Allergy neg, Thyroid neg
Záchranný pes Svazu záchranných brigád kynologů ČR
Lovecké, záchranářské, sportovně kynologické zkoušky, canisterapie
ZZO, ZZO 1, Bh, Fpr 1-2-3, ZPU-S, ZOP, ZPU-1, ZPU-S, ZZZ, ZTV 1, ZZS -1, ZZP-1, RH-F E, RH-T E, RH-FL E, RH-F A

Doufáme, že nám bude příroda příznivě nakloněna a dočkáme se krásných, nových Křemešníčků.

Dnešní foto - společná, Banshee a Kubítop top top

09. 04. 2018 - Ocenění

Na srdci naší chovatelskou stanici hřeje úspěch na poli pracovním. Vlohy pracovitosti mají všechna štěňátka od nás, je jen na budoucích majitelích, jestli je rozvinou dále. A snaha tady opravdu je! Při vyhlašování výsledků soutěží Klubu chovatelů rhodéských ridgebacků v oblasti práce  za rok 2017 z devíti oceněných jedinců byli čtyři psi ze Stříbrného vrchu. Akin od Terezky, moje Banshee, Cronos Michalky a Deiwos Ally. Máme obrovskou radost z úspěchů našich odchovanců a gratulujeme ke skvělému vedení jejich majitelům.

top

07. 03. 2018 - Aischa

  V uplynulých dnech oslavila naše fenka  Aischa (Aischa Z Krajíčkovy stráně) deset let svého života, Ai, jak jí zkráceně říkám, je můj první pes, moje láska, můj život, moje všechno. Před deseti lety nemohl výběr štěňátka v CHS v Třebíči dopadnout lépe. Ai byla od malička tvárná a velmi poslušná, takže již v roce věku měla složené první kynologické zkoušky a následovaly další a další. Ze všeho nejvíc jí však učarovala záchranařina (ostatně mně také). Aischa má výborný ostrý nos a hledání ukrytých figurantů jí nedělá vůbec žádný problém. Stejně jako stopy, na nichž vždy pracovala skvěle. Ostatně takovou malou stopičku pro radost s velkou noblesou staré dámy odčuchá i dnes. Největší dar však je její povaha. Milá, klidná, přizpůsobivá, mazlivá, prostě ideální rodinný přítel. Děti, zvířata, cizí psi - se všemi je v pohodě, tedy kromě "kočiček". Jakmile vidí kočku, náruživě startuje i přes svůj vysoký věk. Jako matka byla Ai velmi starostlivá a pečlivá, štěňátka od nás odcházela výborně socializovaná, velká, silná a naprosto v klidu schopná samostatného života.

Aischa je zdravá, celý život neměla jediný problém. Snad kromě ulomeného předního zubu, který jsme museli řešit s veterinárním lékařem - našla totiž na našich četných procházkách srnčí shoz a parůžek si donesla domů. Dlouhou dobu byl její nejoblíbenější hračkou.

Pro další život Ai se budeme snažit jí dávat co nejvíc lásky, stejně jako dosud. Všechny tři naše fenky mají maximální možnou dávku pohybu v hlubokých křemešnických lesích, před domem obrovskou louku na lítání a kousek, co by kamenem dohodil, rybník na koupání. Jenom zábavou by se ale holky unudily - práce je pro neméně důležitá. Ai a Keliška spíš už jen rekreačně, Banshee maká v záchranařině na plný plyn. Nejvíc je důležité mít holky u sebe doma, chci, aby měly šťastný život a proto veškeré naše plány do budoucnosti musí být  první řadě sladěny právě se životem našich milovaných zrzeček.

Dnešní foto - Ai v současnosti, v pracovním nasazení a na výstaváchtop top top

06. 01. 2018 - Plánovaná štěňátka

V letošním roce plánujeme na Stříbrném vrchu již šestý vrh štěňat, vrh "F". Matkou se stane naše pětiletá fenka Banshee, krycí pes je již vybrán - Giacobbe Akono z Valdštejnských lip http://giacobbe-akono-z-valdstejnskych-lip.webnode.cz/biografie/. Tento nádherný ridgeback mě zaujal již dávno, stále jsem hledala "pana dokonalého" a stále jsem se ke "Kubímu" vracela. Nakonec slovo dalo slovo a pomalu se můžeme začít těšit... Z tohoto spojení očekáváme krásná štěňátka se silnou kostrou, výbornou stavbou těla, s nádhernými hlavičkami a také s  pěkným pigmentem - ráda bych i s černou maskou,  zdravá, nekonfliktní a s vrozenými geny pro práci a poslušnost. Podle předběžných propočtů by se štěňata narodila na přelomu léta a podzimu, zhruba v září. Doufám, že nám moudrá matka příroda bude nakloněna a naše chovná stanice se dočká dalších krásných přírůstků.

Dnešní foto /děkujeme Klárce/ - Banshee v současné době, krycí pes Kubí a jeho profil

top top top

06. 11. 2017 - Léto na Křemešníku

Po květnovém odchodu štěňátek do nových rodin bylo na Křemešníku chvíli prázdno a smutno. Pěkné zprávy od majitelů našich odchovanců však začaly chodit rychle a pravidelně, se všemi jsme neustále ve spojení a když je trochu času, zajedeme se na bývalá "miminka" podívat. Nutno říct, že máme radost - některá z nich začínají pracovat, jiná dělají potěšení doma, všechna jsou zdravá a v pořádku. Jen tak dál... V domovské stanici jsme se především s Bandaskou vrhly na trénink záchranařiny. Nesmírně jí baví plošné vyhledávání ztracených osob, v lese je jako vítr a její rychlost spolu s vynikajícím nosem nenechává nikoho na pochybách, že by "nenašla". Navíc velmi dobře stopuje. Do dnešního dne máme jen za letošní rok složené tři záchranářské výkonnostní zkoušky, zdaleka však není konec. Druhé dvě holčičky - Aišenka a Keliška s námi na trénink jezdí spíš rekreačně, přece jen na ridgebackovi deset a osm let je už dost znát. Navíc na takovém, který celý život poctivě pracoval. Takže jim dopřávám jen tolik hledání, kolik ony samy chtějí a vůbec je netrápím nějakými svými požadavky.

Z ostatních našich vrhů musím vyzvednout příkladnou práci Terezky s Akinem, který letos absolvoval několik pěkných zkoušek ve sportovní kynologii, a Allu s Deiwosem, za nimiž stojí úspěch ve sportovní i myslivecké kynologii. Z nejmladších se pěkně projevuje Tristan od Jarušky - a to jak v práci, tak i na výstavách. Jsem moc ráda, že tito pejsci mají tak výborné a zároveň ctižádostivé majitele.

Ještě něco málo k plánům - na Stříbrném vrchu se chystá další vrh štěňátek, tentokrát už "F", matka samozřejmě Banshee, otec je již vybraný (brzy se pochlubíme). Teď čekáme na Bandasky říji a jak vše dopadne, dozvíme se v polovině prosince. Pokud podle mých plánů, štěňata by byla zjara, pokud podle plánů Bandasky, tak až příští pozdní léto.

Dnešní foto - Banshee po dnešní úspěšně složené záchranářské zkoušce, Akin ve sportovní kynologii a Banshee s mámou Aišou

top top top

12. 06. 2017 - Ve starých kolejích...

Na Křemešníku se život vrátil do starých kolejí. Odchovna uklizena, vybílena, opět je více času na starší holky - Aišinku a Kelí. V době štěňátek neměly moc aktivit, tak teď jim to vynahrazuji vrchovatou měrou. Banshee začala zpět pracovat v záchranařině, mateřství ji nikterak nepoznamenalo a znovu hledá jako o život. Asi se jí po práci už stýskalo... Co se týká maličkých "éček", chodí nám samé pozitivní zprávy. Tristánek už umí jak aportovat, tak štěkat na povel (samozřejmě obojí úměrně svému věku), Erinka je velmi čistotná a hodná holčička, Dagor se ničeho a nikoho nebojí, Riči (kromě přestavby zahrady) seká latinu... atd. atd. Mám z nich uličníků radost. Tato poslední naše štěňátka byla opravdu úžasná, všichni příchozí byli vždy náležitě uvítáni, olízáni, případně zbaveni tkaniček u bot :), žádný problém v autě, s cizími velkými psy, čistota byla jejich silnou stránkou. Budeme se moc snažit, aby příští vrh Banshee (který plánujeme na léto 2018) byl minimálně stejně vydařený.

Starší Křemešníčci se pěkně reprezentovali na klubové výstavě ve Vysokém Mýtě. Tři z nich dostali ocenění "Pracovní pes roku" a roční Deiwos nejen že minulý víkend složil zkoušku ze sportovní kynologie - ZOP, ale i pěkně vystavoval. Nesmím zapomenout na Akina, frajera z prvního našeho vrhu, má za sebou velmi úspěšně složenou zkoušku ZPU-1. Na cvičáku doslova exeloval a svojí přesnou a precizní poslušností strčil do kapsy všechny ostatní psy pracovních plemen.

Dnešní foto - velký úspěch Deiwose (Écaille Anunnaki + Cailin Od řeky Novohradky) na klubovce ve Vysokém Mýtě, kde získal třetí místo ve třídě mladých a zároveň třetí místo za nejkrásnější ridge, dále úspěšné složení zkoušek Akina a Deiwose, poslední foto Banshee Stříbrný vrch jako nejlepší pracovní pes r. 2016

top top top

22. 05. 2017 - Konečná...

Nastal smutný čas loučení. Štěňátka ze Stříbrného vrchu dosáhla věku, kdy se odchází do nových domovů a ani ona nebyla vyjímkou. Nejprve Enny, vzápětí Elisa, Erinka a další a další. Jedinou útěchou je nám fakt, že jsme vybírali spolehlivé, milé a pro pejsky všeobětující majitele, takže se naši miláčkové budou mít výborně. Však se s nimi ještě uvidím, možná už za tři týdny, kdy máme pravidelné "Setkání Křemešníčků" a malá štěňátka se svými páničky jsou srdečně zvána. 

Z naší chovné stanice letos odcházelo deset odchovanců, z nichž největší Dagor vážil více jak deset kilogramů. Všichni dobře a bez problémů baštili, byli silní, zdraví, veselí a hraví. Čistotu jsme trénovali až do samotného konce, takže majitelé mají ulehčenou situaci již od začátku - stačí si štěně hlídat, někteří z nich si dokonce o vyvenčení říkali škrábáním u dveří. Myslím, že tento vrh byl velmi povedený, štěňata se jevila vzácně vyrovaná, jejich fyzická i psychická stránka byla v naprostém pořádku. Nikdo se nebál lidí, náhodných hlasitých zvuků, dětí i velkých psů, všichni každého nesmírně radostně vítali, jen se jim ocásky míhaly... Je mi po nich opravdu velmi smutno.

S Bančí, která kojila ještě v sedmém týdnu věku štěňat, začínáme více fyzicky pracovat, běhá už u kola a koncem týdne se vrhneme zpět na záchranařinu. Dám jí více jak rok odpočinku, nicméně již teď plánujeme její druhý vrh, náš šestý, na příští léto. A specielně pro mě to bude - pokud matka příroda dovolí - velmi radostná událost, protože si jednu holčičku budu nechávat doma jako pokračovatelku rodu. V současné době - přestože zatím netuším, který ze psů bude tím krycím - máme již tři závazné záznamy na štěňátka. Je to pro mě velká pocta a vynasnažím se, aby další štěňátka na Stříbrném vrchu byla alespoň tak perfektní, jako všechna před nimi.

Dnešní foto - jedna společná, s Terezkou, a sladký spánek

top top top

14. 05. 2017 - Poslední týden

Křemešníčkům zítra začíná poslední týden v rodném domově. Ten uplynulý byl plný událostí a nových zážitků - od čipování, tetování, očkování, návštěvy v mateřské škole, návštěvy v dílně na výrobu štětečků až po různé výlety autem do lesa, na louky atd. atd. Také návštěvy nebraly konce, přivítali jsme i milé hosty z Jihlavy s naší odchovankyní Růženkou. Prckové se velikého psa vůbec nebáli, spíš Růženka měla jejich řádění brzy dost.

Co se týká stravy, štěňátka jsou již naučena na suché nemáčené granule (vždy se ale musí podat dostatek vody), ráda baští tvaroh, žloutek, vařené maso s přílohami a nejoblíbenější - ostatně jako u všech vrhů . je kozí mléko z biofarmy Krasolesí. Dobře přibývají na váze, nejtěžší pes je Dagor, který má více jak osm kilogramů. Ostatní ho ale zdatně dohánějí. Důsledně trénujeme čistotu, potřeba se koná většinou venku - v noci na položené podložky k tomuto určené. I když, pravda, občas se ještě nějaká loužička objeví vedle... ale to všechno se brzy napraví.

Všechna štěňátka jsou rezervována, noví páníčci je neustále jezdí obdivovat a moc se na ně těší. Horší bude loučení - člověk si na tu bandu zvykne a najednou bude prázdno.... Nejblíže zůstane Erinka v Pelhřimově, nejdále odjede Thessa - do Bratislavy.

Dnešní foto - ústečtí záchranáři k nám jeli na výcvik, takže se zastavili.... , mateřská škola a Růženka se smečkou

top top top

04. 05. 2017 - Rostou jako diví...

Štěňátka od Agara a Banshee jsou už pořádně veliká. V pondělí, což byl den ukončeného pátého týdne, měli téměř všichni víc jak pět kilogramů. Hodně, dobře a často rádi jedí (první krmení začíná již ve tři ráno, což je opravdu masakr). Krmíme už normálně granulemi Acana, ovšem namočené v kozím mléce, dále masíčko - povařené zatím - hovězí, telecí, drůbeží, králíka a trochu příloh. Je pravda, že ty přílohy jdou na řadu až naposled, prvně se vybere maso... Jsou to vykukové. No a mamka Bančí ještě dvakrát denně přikojuje, ovšem mlíčka od ní samozřejmě už není tolik.  Od včerejčka jsme jim také zpřístupnili zahradu, je již teplo a tak pobíhání venku a zkoumání všech nových věcí nebere konce. Zvídavá, veselá, hravá štěňátka.

Z důvodu nemoci paní Dvořákové, která měla zamluvenou a zarezervovanou Elu Nerissu, se tato fenečka uvolnila pro případného dalšího zájemce. Je zatím standartní (druhá kontrola vrhu bude příští týden), veliká, silná, nebojácná a nesmírně kontaktní fenečka. Hledáme pro ni novou milující rodinu.

Příští týden v úterý přijede pan doktor - dnes nám byla přidělena tetovací čísla, takže budeme tetovat a očkovat (druhé odčervení již štěňátka absolvovala tento týden). Pak se štěňátka definitivně rozdělí na standart a nestandart. No a na čtvrtek za dva týdny je již nahlášen první odchod. Do té doby ovšem musíme stihnout ještě spoustu věcí - návštěvu lesa, školky, továrny na štětce atd. atd., což zahrnuje také několik jízd autem (jednou jsme již jeli a naprosto bez problémů). Zatím mi moji milovaní černí čumáčci dělají jen samou radost.

Dnešní foto - volná Ela Nerissa (původně červená károvaná stužka, nyní červeno-černý obojek), nesmírně fotogenický Eddie Dagor (zelený) a poslední je s mamkou Banshee

top top top

24. 04. 2017 - Štěňátka

Čtvrtý týden

U štěňátek nastala velká změna. Už ve čtvrtek po kojení se nespokojeným vřískáním domáhala dalšího přídělu, takže jsem musela nasadit kaši i jako hlavní jídlo. Výborná je Canina, doporučila mi ji jedna velmi známá úspěšná chovatelka, štěňátkům velmi chutná a po jídle jsou napucnutí jako cvalíčci. Vzápětí přišla druhá změna - rozmontování porodního boxu, nový pelíšek a hlavně - počátek nácviku na čistotu. Samozřejmě, že s takto malými pučmelounky je to hlavně boj o výdrž - vydržím já čekat v předklonu a při prvním náznaku "potřeby" štěně uchopit a přenést na určené místo, nebo vydrží oni mě tak dlouho nechat číhat, až se otočím - v tu chvíli je loužička na podlaze. Někteří jedinci pochopili ihned, co po nich chci, někteří jsou malá zlobítka, která budou potřebovat větší péči. 

Noví páníčci se jezdí dívat a obdivovat, štěňátka skutečně krásně rostou, nejtěžší Ediie Dagor má přes čtyři kilogramy. Ostatní však tento náskok zdatně dotahují. Máma Banshee kojí již jen třikrát denně, vždy jedno kojení a jedna kaše. Pomalu se dostává zpět do formy, je čilejší, odpočatější, ne tak unavená. Jsem ráda, že mateřství u ní probíhá v naprostém pořádku, brzy vytáhneme kolo.... a brzy začneme zpět se záchranařinou.

Nyní se čeká na přidělení tetovacích čísel, v šestém týdnu věku naočkujeme (odčervení máme úspěšně za sebou), natetujeme a samozřejmě štěňátka očipujeme, aby se jim mohl vystavit Europas. Vše uteče jako voda. Jediné, co nás trochu zlobí, je počasí - zahrada a pro štěňátka její velká tajemství a záhady zatím musí počkat. Snad ne dlouho...

Dnešní foto - učení na nový pelíšek, oranžová Enny Eno Nunno s "polštářkem" a Tristan s Eli spokojeně odpočívající

top top top

17. 04. 2017 - Třítýdenní Křemešníčci

Štěňátka na Stříbrném vrchu utěšeně rostou, dělají nám velkou radost. Již brzy budeme likvidovat porodní bednu a malé ďáblíky vypustíme do terénu. Zatím chodí velmi nejistě, jejich chůze docela dost připomíná kymácivou chůzi malých krokodýlků, ale oni nám už hodně brzy ukáží, zač je toho loket... :) Největší zelený kluk - tedy Eddi Dagor, jak si ho pojmenovala budoucí panička, má ve třech týdnech více jak tři kilogramy váhy. Mamčino mlíčko jim už nemůže stačit - dohromady váží téměř 30 kilogramů - takže jsme začali přikrmovat štěněčí kaší Canina. Upřímně řečeno - kaše je zatím všude, v bříškách jí skončí sotva polovina namíchané dávky. Ale apetit je obrovský. Tuhle "žravost" zdědili po mámě Bančí, ale není vůbec na škodu, k výcviku poslušnosti bude sloužit naprosto dokonale.

Všechna štěňátka již dva týdny po narození měla svoje nové majitele. Vybírali jsme naprosto zodpovědně, vy odmítnutí se na nás nezlobte, ale už jsme takoví: pro svoje odchovance hledáme skutečně ty nejlepší možné domovy. Většina Křemešníčků poputuje na Moravu, jedna holčička na Slovensko, nějací ku Praze... a všichni se určitě budou mít úžasně.

Teď už jen čekáme na teplé počasí, abychom mohli stádečko pustit na zahradu. Devastace brzy začne......... ale co, prozkoumat se musí naprosto všechno. Jak je zábavné hrabání, jak chutnají borůvky, mladá travička se také krásně vyškubává, a další a další věci. Je radost všechny pozorovat.

Dnešní foto - zatím ještě půlnoc v porodní bedně a blaženě rozvalení po jídle,  Ediie Dagor a EnjoyTristan s Ebony Thessou

top top top

05. 04. 2017 - Je nám deset dnů

Na Křemešníku utíká čas jako splašený. Štěňátkům je už deset dnů, krásně přibývají na váze - někteří z nich svoji váhu zdvojnásobili již sedmý den po porodu, ostatní osmý - a dnes už mají všichni více jak kilogram váhy. Máma Banshee vzorně kojí a o miminka se pečlivě stará. Nepustit jí chvíli do porodní bedny si hodně bere - chodí, píská, hrabe, prostě svoje děti hledá všude, a když jí říkám, že si také musí odpočinout, vůbec mě nebere na vědomí. Ach bože, kdepak je ta její vzorová poslušnost!! :) Co nevidět k nám začnou jezdit zájemci o svoje nové psí společníky. Kromě rozjednané růžové holčičky nám zbývá poslední fenečka volná k prodeji - károvaná červená stužka. Všichni ostatní své páníčky již mají. Zodpovědný výběr nových majitelů nám dává záruku, že se štěňátka ze Stříbrného vrchu budou v životě mít přímo královsky :)

Společné foto a zatím poslední volná holčička

top top top

01. 04. 2017 - Štěňátka

Našim štěňátkům je necelý týden, velmi dobře rostou, krásně baští, vzorná a pečlivá maminka Banshee se o ně krásně stará. Z porodního boxu vychází na nezbytně dlouhou dobu pro vyvenčení, jinak se ani nehne... Další moje holky, zvědavá Keliška a babička Ají chodí zatím okukovat, specielně Keliška si nenechá nic ujít. Jakmile štěňátka začnou chodit, určitě budou všichni velcí kamarádi. Jelikož na sekci Štěňata na těchto webovkách se usilovně pracuje, ale ještě není úplně hotová, fotky miminek najdete zde na aktualitách. Program mi nedovolí dát víc jak tři fota naráz, tudíž začneme postupně....

Kluci - zelenožlutá stužka (rezervovaný), káro fialová stužka (rezervovaný) a tmavě modrý (rezervovaný)

top top top

01. 04. 2017 -

Další tři fotky:

kluk zelený (rezervovaný), holčička růžová (rezervovaná), holčička káro červená stužka (rezervovaná)

top top top

01. 04. 2017 -

Fotky tří holčiček:

žlutá stužka (rezervovaná), oranžová stužka (rezervovaná), světle modrá stužka (rezervovaná)

top top top

01. 04. 2017 -

A poslední foto:

holčička bílá stužka (rezervovaná)

top

28. 03. 2017 - Štěňátka

V noci na 27. března se na Stříbrném  vrchu narodilo deset krásných malých Křemešníčků, čtyři pejsci a šest feneček. Porod mamky Banshee byl naprosto bezproblémový a hlavně rychlý - poslední čtyři štěňátka se rodila v půlhodinových intervalech. Porodní váhy vesměs 500 gramů, jen jedna fenečka (žlutá stužka) je drobná a jemná - při narození vážila 330 gramů. Máma Banshee se okamžitě ujímala svých povinností, překusovala porodní šňůry a vylizováním čumáčků zbavovala svoje miláčky plodové vody. Mě zbývaly už jen ty příjemnější povinnosti - štěňátko zvážit, zjistit pohlaví, prohlédnout, co se týká zdraví, a vybrat barvu stužky na krček. Všichni jsou zdraví, nádherní, Banshee vzorně kojí a ošetřuje, máme obrovskou radost. Co se týká rezervací, pejsci jsou již beznadějně zadáni, k prodeji zbývá posledních pár feneček. V případě zájmu mne můžete kontaktovat - dana.havova@seznam.cz, uvítáme pouze opravdové, seriozní zájemce.

Dnešní foto - první společná, naši kluci, příprava na kojení a jeden z pejsků

top top top

21. 03. 2017 - Naše kráska

Už jen na prstech jedné ruky by se daly spočítat dny, které nás dělí od porodu Banshee. Ačkoliv pěkných pár kilogramů fenka přibrala, pořád je to kočka a navíc je stále velmi pohyblivá. Vycházky minimálně třikrát denně, do lesa, na louku, k rybníku - dneska jí mimořádně zajímaly plovoucí kachny - jen moje oči všude a důrazný zákaz jí odradil od úmyslu se k nim vydat... Doma pečlivě trénujeme návyk na porodní bednu - i když - toto není moc potřeba. Moje starší fenky se začínajícím porodem samy odcházely do odchovny, nebylo nutné jim nic říkat ani ukazovat. Počítám, že Banshee na tom bude stejně. Pro štěňátka je všechno připraveno, pan doktor o nás také ví a bude na telefonu, takže už zbývá Banshee do finále popřát hodně sil a hlavně všem hodně zdraví.


top top top

24. 02. 2017 - Březost Banshee potvrzena!

V uplynulém týdnu jsme s Banshee absolvovaly ultrazvukové vyšetření, aby se potvrdila či vyvrátila její případná březost. Nakonec jsem tam ani nemusela chodit, Banshee byla už týden po krytí velmi čitelná - vše nasvědčovalo tomu, že se krytí povedlo. Změnily se jí chutě a hlavně přestala být tak šíleně žravá - jakmile se k misce přibližuje běžnou chůzí, není ve své kůži. Za normálních okolností totiž po povelu "můžeš" následuje raketový start, kdy trhá parkety... Co se mi na ní ještě nezdálo, byla její opatrnost a i když mě i smečku neustále vybízí ke hře padnutím na přední packy, je vidět, že mrštnost a hbitost trošku zmizela. Pan doktor mi jen potvrdil, co jsem tušila - Banshee je opravdu březí. Štěňátka by se měla narodit zhruba okolo osmadvacátého března. Dnes Banshee dokončuje čtvrtý týden březosti, ještě stále cvičíme. Záchranařina a hledání jí hodně baví, nakonec vše bude moci zúročit začátkem července, kdy nastupuje na těžkou dvojkovou sutinovou zkoušku. Postupem času ale cvičení úplně vynecháme a bude se jen chodit na zdravotní procházky...

Na štěňátka se velmi těšíme, odchovna je v plné pohotovosti. Hlavně aby všichni byli zdraví, krásní - to budou určitě.

Dnešní foto - porodna a odchovna štěňátek a dvakrát z výcviku

top top top

03. 02. 2017 - Plánovaná štěňátka

První krok k očekávaným letošním štěňátkům je již úspěšně za námi. Před dvěma týdny k Banshee přijel nádherný a pohodový pes s ještě pohodovější paničkou - Agar s Adriankou. Výše progesteronu v krvi u Banshee signalizovala optimální dobu krytí, nic nebránilo tedy tomu, abychom naše miláčky vypustily do terénu. Agar se do Banshee zakoukal již po prvním pohledu, co zakoukal, doslova se zamiloval. Vůbec na nic nečekal a po malém proběhnutí bylo po akci. Další večer jsme jim umožnily ještě jedno setkání, tentokrát Banshee už laškovala jako pravá dáma a Agárka pěkně prohnala, po cestě i po zasněžené louce. Nicméně i překrytí se velmi povedlo, zkušený Agar s ničím nemá problém a svoji "práci" odvedl důkladně. Nyní počkáme zhruba 20 dnů na sonografické vyšetření, nakolik bylo setkání úspěšné.

S Banshee dál normálně trénuji, první týden po krytí měla klid, ale tento týden jsme již zahájily záchranářské práce tréninky v sutinách, zítra jedeme na lavinové hledání a příští týden znovu sutiny, tentokráte v jiném prostředí. Banshee se na práci po měsíční odmlce hodně těší, hledá rychle a dobře. Co se týká případné březosti, zatím na ní žádnou změnu nepozoruji, snad jen změnu chutí - dříve tolik odmítaný lesní med od souseda včelaře včera olizovala s náramným gustem. Necháme se překvapit.

Dnešní foto - krásný krycí pes Banshee Agar. http://www.agar.sk/agar-chibale-habbebah-of-shingamonga/   a poslední fotka je momentka z jejich namlouvání.. :)

top top top

29. 11. 2016 - Plánujeme štěňátka

Na Stříbrném vrchu byl v poslední době nejdůležitější úkol vybrat pro Banshee vhodného krycího psa. Jelikož je to fenka nejen velmi krásná, ale i nesmírně pracovitá, pohodová a milá, naše přání bylo najít psa stejných či podobných vlastností, tak, aby výsledek - štěňátka - byl co nejlepší. Což se povedlo na více než sto procent... Všechny tyto vlastnosti vrchovatou mírou splňuje  slovenský pes Chibale Habeebah of Singamonga - Agar. Agar pochází z dvanácti štěňátek (1x multikorunka) ze spojení slovenské matky Habeebah Asilia Löwenschwanz a belgitského otce Chitonga Gombe. Je to pes výborných exteriérových proporcí s úžasně vyrovnanou a přátelskou povahou bez nejmenšího náznaku agresivity. Z jeho výstavních posudkových listů se můžete dočíst: výborná hlava, výborná horní a dolní linie, výborné předhrudí, výborné přední i zadní úhlení, výborný pohyb v technice i dynamice. Agar je mezinárodním šampionem a ve svojí sbírce má 14 titulů dospěleného šampiona z deseti zemí.  http://www.agar.sk/agar-chibale-habbebah-of-shingamonga/   Podle propočtů by Banshee říje měla začít v lednu, takže štěňátka - pokud matka příroda dovolí a vše dopadne dle očekávání, by měla přijít na svět zjara příštího roku.

Banshee ještě letos dokončila pár úkolů, které jsme měly spolu naplánované zejména v záchranařině - nejdříve pracovní výcvikový tábor na Šumavě, následovaly složené zkoušky jak v sutinovém, tak plošném vyhledávání. Vše s výborným výsledkem. Hledání jí velmi baví, její trysková prohledání nepřehledného, hustě zarostlého terénu v lese jsou pověstná... Všechnu tuto přípravu určitě zúročí v ostrém hledání.

Dnešní foto - z výcviku, Banshee a upoutávka na vrh "E"


top top top

29. 08. 2016 - Jak rostou

Štěňátka od Káji a Kelišky krásně rostou, niže je uvedený odkaz, kde se všichni můžete přesvědčit... Přes léto jsme absolvovali návštěvy u našich odchovanců - všude jsme byli velmi spokojeni, miláčci jsou velicí, silní a hlavně poslušní a nebojácní. Páníčci s nimi absolvují všemožné výlety a túry (Mona v ZOO, Růženka na Slovensku, Aisha dokonce v Chorvatsku...). Jsme rádi, že vybírání zodpovědných majitelů tentokrát klaplo na sto procent.

Co se týká domovské stanice, Aišenka zaslouženě odpočívá, Keliška naopak je znovu divoch divochů - a je zpět v naprosto perfektní formě, vůbec by se nepoznalo, že ještě před pár měsíci vytrvale kojila hordu nenasytů. No a Banshee zatím pilně pracuje, ještě má před sebou pár záchranářských zkoušek. Zároveň však pro ní vybíráme krycího psa. Podle propočtů by její říje měla začít na přelomu roku, tzn., že příští časné jaro - pokud mocná matka příroda dovolí - můžeme na Stříbrném vrchu čekat další psí miminka. Moc se těšíme.

Dnešní foto - jedna pracovní ze záchranařiny (Banshee), krásná Keliška a moje oblíbenkyně Růženka (Rosie)

http://stribrnyvrchkremesnik.rajce.idnes.cz    zde najdete album štěňátek od Kelišky a Káji

top top top

20. 06. 2016 - Znovu do práce

Jsou pryč... nejlepší štěňata, co kdy u nás byla, s tou nejsenzačnější psí mámou na světě. Keliška se opravdu o svoje miminka starala tak vzorně, že jsem si kolikrát říkala, ať už to nepřehání. Do osmého týdne - vlastně do odchodu ještě kojila, starala se o jejich čistotu olizováním (i když malí nezbedníci uhýbali všude, jak jen to šlo), vychovávala, hrála si s nimi... Aišenka taková nebyla. No už je to všechno za námi. Štěňátka mají milující rodiny,  chodí nám samé pozitivní zprávy a Růženka naše milá, ta se už také má královsky - třebaže začátek života v nové rodině nebylo zrovna to nej, co jí mohlo potkat. Byla sice milovaná z celého srdce páníčkem a synkem, avšak paní domu neunesla péči o štěně a nezbývalo, než rychle zasáhnout a po pěti dnech Růženka putovala nejdříve zpět do domovské stanice a po aklimatizaci (která proběhla opravdu za pár minut) byli na řadě jihlavští náhradníci. A už je dobře.....

Na řadě je zase trochu práce - s mojí nejmladší Banshee jsme rovnýma nohama skočili do zkouškového klání - po minimální přípravě Banči v sobotu nastoupila na vrcholový stopařský speciál FPr 3 dle Mezinárodního zkušebního řádu. Základy stopování měla velmi dobré, tak jsem si říkala - asi to tam bude - a bylo... Zkouška úspěšně složena, pokračovat budeme v záchranařině. Radost mi udělal i Akinek s Terezkou - jejich ZZO neměla chybu, takže letos Akin už druhá zkouška z výkonu. Jen tak dál!! Nesmím zapomenout ani na Beu Erriciu (Sheilu), která složením loveckých zkoušek získala titul Šampion práce. Křemešníčci jsou jednoznačně velmi šikovní!!

Dnešní foto - z nových domovů Dax, Dara se svou malou velitelkou a zkoušky - Terka s Bančí a Akinem

top top top