Stříbrný vrch Křemešník

15. 04. 2019 - Naše smečka

Naše smečka doznala určitých změn. Vloni po deseti letech nádherného soužití za duhový most odešla naše první fenečka Aischa. Co jiného šlo udělat, než si za necelého půl roku z vrhu její dcery Banshee nechat doma malou rošťandu Fame, ale stejně jí všichni říkáme Aiša. Na památku dostala po babičce jméno. Je to však naprosto "jiné kafe" co se týká povahy. Zlobidlo nejzlobivější, dělá si co chce, poslouchá taky jen když chce, na cvičáku je jednou skvělá a nejlepší ze štěňat, podruhé by jí člověk "zabil" :), všechny povely naprosto ignoruje. Pořád na ní nemám ten správný recept, navíc teď jde do puberty a bude mě určitě stát ještě pořádné nervy :). 

Banshee se po porodu velmi rychle dostala do formy, je ještě štíhlejší, než před štěňaty, má téměř "dívčí" postavičku. Nadále pracujeme, nejvíc jí baví záchranařina a začínáme s noseworkem. Je nesmírně aktivní, pořád by běhala u kola a už okukuje zatím sice studený, ale pro ni velmi lákavý rybník. Jakmile se voda trochu oteplí, nikdo a nic jí od plavání a ráchání neodradí. Je to moje láska největší, věrná, oddaná, milá, je nadšená za každou blbinku, kterou spolu vymyslíme.

Keliška letos oslaví desáté narozeniny, pořád vypadá velmi dobře, snad ani nešediví. Roky jsou však znát na její aktivitě, snadno se unaví a nějaké lítání po lese už pro ní moc není. Ráda si poleží na gauči, přikrytá dekou, jen jí očička svítí, aby jí snad něco neuniklo. Holt Keliška, celý život stejně zvědavá.

Dnešní foto - zimní dovádění mamky Banshee a dcery Aiši, Banshee s Keliškou vyhlížejí letní sezonu a poslední foto je zprava Banshee, Aisha, Keliška a Ron, syn Aischy a Bomaniho, který je u nás na jarních prázdninách :)top top top

29. 11. 2018 - Osm týdnů

Minulý víkend štěňátka dovršila věk osmi týdnů a nastal čas loučení. Ještě před tím jsme ale s Klárkou vyfotily postoje, sice se uličníkům moc nechtělo, v klidu pózovat prostě není nic pro ně. Snad se fotky alespoň trochu povedly. 

Do nových domovů odešla štěňátka nebojácná, hravá, veselá, dobře baštící a alespoň v základu naučená na čistotu. Zatím chodí samé dobré zprávy, což mě moc těší. Udělali jsme s rodinou pro ně maximum, od jízd autem, výletů, seznamování s cizími lidmi, psy, dětmi... učili jsme je na hlučné prostředí, na vítr, déšť, sníh... Všechno zvládala s bravurou a myslím, že se v životě určitě neztratí. Doma zůstala fenka s červenou stužkou, po babičce se jmenuje Aischenka a máme tu do příští soboty ještě jednoho jejího brášku, modrého Ronyho. Ten bude odjíždět osmého prosince. Tím se pro mě definitivně uzavře "efkový" vrh, který byl - nevím jak to pojmenovat - prostě zlatý. 

Děkuji Klárce za umožnění Kubího použít ve svém chovu, stejně tak děkuji za všechny krásné fotky, co pro nás vytvořila. Teď už nezbývá než se začít znovu věnovat svým dvěma fenkám - Bančí a Kelišce a hlavně zkusit z toho poděse, co tu zůstal, vychovat alespoň tak šikovnou psí holku, jako byla její babička a je její maminka.

Dnešní fotky jsou postojovky. První Fericis Rony - modrý, další Flavio - modré káro a Flash - zelený

top top top

29. 11. 2018 -

Další tři fota - Fattah Barney - hnědá stužka, Forsseo Bradley - stužka zelené káro a Fathia Fergie - holčička s růžovou stužkou

top top top

29. 11. 2018 -

Poslední tři fota - fenky - Faiza Fanchee - žlutá stužka, Fenty Ella - stužka červené káro a Fame - červená stužka

top top top

04. 11. 2018 - Pět týdnů

Štěňátka z Křemešníku mají pět týdnů věku. Jsou velká, krásná. Včera jsme je po týdnu zvážili - největší kluk modrý má 5600 gramů, ostatní kluci zhruba 5400 gramů. Holčičky jsou jemnější, samozřejmě - dámy - v průměru 4800 gramů. Co se týká jídla, baští vše, co se jim předloží. Od vařeného masa s přílohami (krůtí, kuřecí, hovězí, telecí), vařená vajíčka - oblíbená bašta je vajíčko nastrouhané s pohankovými vločkami a zeleninou, občas tvaroh a hlavně každé jídlo vydatně zapíjejí kozím mlékem. Dneska poprvé byly namočené granule, po pečlivém a dlouhém výběru zvítězila značka Carneeval. Mamka Banshee ještě dvakrát denně kojí - ale mléka už moc nemá a raději - než se nechat okusovat - vyvrhne maličkým obsah svého žaludku. Jelikož jí nyní krmím taktéž granulemi a štěněčí kaší, prťousci se na tento "žaludkový" mix vrhnou se stejnou vervou, jako k misce. 

Klárka zajela udělat nové fotky, myslím, že se moc povedly. Zase budou po třech.... začíná kluk s modrou stužkou, pak růžová holčička a kluk se stužkou modré káro - jelikož mají obojky v trochu jiné barvě, musíme se zorientovat: takže modrý, zelený a hnědý kluk mají stužky jako obojky, zelené káro je světle zelená a modré káro světle modrá... u holčiček je to jednodušší - všechny jsou ve své barvě kromě červeného kára - tato fenečka dostala obojek bílý :)

top top top
<<1. stránka ze 32>>|