Stříbrný vrch Křemešník

12. 07. 2018 - Banshee

Přesně téměř na den začala Banshee říje. Jelikož má docela pomalý rozjezd, krytí se uskuteční koncem měsíce července. Pokud vše proběhne dobře a Bandaska zabřezne, štěňátka se budou rodit v posledních zářijových dnech. Jak já se těším, to si nikdo nedovede ani představit!!

V srpnu máme s Banshee poslední letošní záchranářskou zkoušku, která byla přesunuta z červnového termínu. Jestli s Banshee nastoupím, zatím nevím, ale i s březí fenkou se má pracovat první měsíc po nakrytí v plném rozsahu tak, jak byla zvyklá dosud. Co si vzpomínám, s její mámou Aišenkou jsem úspěšně složila záchranářskou zkoušku v sutinovém vyhledávání v jejím 28. dni březosti a naprosto v pohodě, na výbornou. Jestli s Bandaskou nastoupíme, zatím nevím, ale je fakt, že tato zkouška neobsahuje skoky - ani do dálky, ani do výšky, jen přivolání, chůzi, aport, odložení a další cviky, co v pohodě může vykonávat i budoucí psí máma. Rozhodnutí padne zřejmě těsně před akcí, podle toho, jak bude Banshee v pořádku a klidu a jak se jí bude chtít pracovat, jinak nepůjdeme. Zodpovědnost především.

Tak nám vše pomalu začíná, zhruba za dva - dva a půl týdne sem přidáme fotky z krytí.

Dnešní foto - Banshee pracovně, vystavující se a na výletě se synem a Keliškou

top top top

06. 06. 2018 - Pohoda na Křemešníku

Banshee říje a následné krytí je takříkajíc již "za dveřmi", nicméně ještě je čas na složení dalších pracovních zkoušek. V sobotu 26. května nastoupila Banshee na záchranářskou zkoušku v terénním vyhledávání dle Národního zkušebního řádu - ZTV 2 . Tato zkouška je vyššího stupně, proto je náročná jak na poslušnost a dovednost na překážkách, tak na samotné hledání v lesním porostu. Pět pečlivě ukrytých figurantů ve dvou terénech (a v prvním terénu se počet figurantů nezná), někteří figuranti mohou také být ve dvouapůlmetrové a větší výšce, horko, naprosté bezvětří, plocha zarostlá ostružiním, maliním, vysokou trávou, šlahouny všude kam se podíváš.... na druhé straně houštiny, do kterých je vidět tak metr, dál ne. Toto všechno musí psi při zkouškách prohledat a navíc v časovém limitu. První hledání ve dne, druhé za husté tmy. Banshee zkouškou úspěšně prošla, vyhledávání ona má opravdu exelentní, přímo na place jí bylo uděleno pětkrát "výborná". Pouze dva psi tentokrát došli do vítězného konce. Bandaska mi udělala velkou radost... Ještě jedna prověrka nás čeká 30. června - tentokrát dle Mezinárodního zkušebního řádu a v červenci je očekávané hárání a pak už jen.... ale nebudu předbíhat, doufám a věřím, že matka příroda vše zařídí k plné spokojenosti.

Minulý týden jsem Banshee již nechala udělat kompletní vyšetření zdravotního stavu, aby byla připravena. Vše dopadlo dle očekávání na výbornou, krmím masem, tak mě zajímaly především poměr hodnot fosforu a vápníku v těle - naprosto v pořádku. Nezbývá nic jiného, než se těšit a těšit :) Dobu čekání vyplníme běháním navolno křemešnickými lesy, plaváním v lesním rybníku a utužováním kondice tak, aby fenka byla skvěle připravena na mateřství.

Dnešní foto - aport z vody, na louce a k nahlédnutí zdravotní výsledky

top top top

12. 04. 2018 - Plánovaný vrh "F"

Plánovaný letošní vrh naší fenky Banshee se blíží, zde je několik informací. Otcem štěňátek se stane Giacobbe Akono z Valdštejnských lip, matkou Banshee Stříbrný vrch Křemešník. Z tohoto spojení očekáváme štěňátka se silnou kostrou, výborným úhlením končetin, s krásnými hlavičkami, pěkným pigmentem a tmavou maskou, zdravé, klidné povahy, s vrozenými pracovními vlohami. 


  Otec Giacobbe Akono "Kubí"
 67cm/42kg, wheaten color, full dentition, dark eyes
HD 0/0, ED 0/0, OCD 0/0, LTV-neg, SA-neg, L7 (normal)
Allergy neg, DCM-neg, Thyroid neg
DM-N/N, JME clear, Ridge gen R/ 
Champion CZ, CKRR, Juniorchampion PL, Best head 2nd pl. at CKRR Cl.Show 2014,2016, Best ridge 3rd place at CKRR Cl.Show 2015, Kandidát na ICH, Champion PL, UA   https://giacobbe-akono-z-valdstejnskych-lip.webnode.cz/biografie

Matka:    Banshee Stříbrný vrch ("Bandaska")
64cm/34 kg, wheaten color, full dentition, dark eyes
ND 0/0, ED 0/0, OCD 0/0, LVT neg
Allergy neg, Thyroid neg
Záchranný pes Svazu záchranných brigád kynologů ČR
Lovecké, záchranářské, sportovně kynologické zkoušky, canisterapie
ZZO, ZZO 1, Bh, Fpr 1-2-3, ZPU-S, ZOP, ZPU-1, ZPU-S, ZZZ, ZTV 1, ZZS -1, ZZP-1, RH-F E, RH-T E, RH-FL E, RH-F A

Doufáme, že nám bude příroda příznivě nakloněna a dočkáme se krásných, nových Křemešníčků.

Dnešní foto - společná, Banshee a Kubítop top top

09. 04. 2018 - Ocenění

Na srdci naší chovatelskou stanici hřeje úspěch na poli pracovním. Vlohy pracovitosti mají všechna štěňátka od nás, je jen na budoucích majitelích, jestli je rozvinou dále. A snaha tady opravdu je! Při vyhlašování výsledků soutěží Klubu chovatelů rhodéských ridgebacků v oblasti práce  za rok 2017 z devíti oceněných jedinců byli čtyři psi ze Stříbrného vrchu. Akin od Terezky, moje Banshee, Cronos Michalky a Deiwos Ally. Máme obrovskou radost z úspěchů našich odchovanců a gratulujeme ke skvělému vedení jejich majitelům.

top

07. 03. 2018 - Aischa

  V uplynulých dnech oslavila naše fenka  Aischa (Aischa Z Krajíčkovy stráně) deset let svého života, Ai, jak jí zkráceně říkám, je můj první pes, moje láska, můj život, moje všechno. Před deseti lety nemohl výběr štěňátka v CHS v Třebíči dopadnout lépe. Ai byla od malička tvárná a velmi poslušná, takže již v roce věku měla složené první kynologické zkoušky a následovaly další a další. Ze všeho nejvíc jí však učarovala záchranařina (ostatně mně také). Aischa má výborný ostrý nos a hledání ukrytých figurantů jí nedělá vůbec žádný problém. Stejně jako stopy, na nichž vždy pracovala skvěle. Ostatně takovou malou stopičku pro radost s velkou noblesou staré dámy odčuchá i dnes. Největší dar však je její povaha. Milá, klidná, přizpůsobivá, mazlivá, prostě ideální rodinný přítel. Děti, zvířata, cizí psi - se všemi je v pohodě, tedy kromě "kočiček". Jakmile vidí kočku, náruživě startuje i přes svůj vysoký věk. Jako matka byla Ai velmi starostlivá a pečlivá, štěňátka od nás odcházela výborně socializovaná, velká, silná a naprosto v klidu schopná samostatného života.

Aischa je zdravá, celý život neměla jediný problém. Snad kromě ulomeného předního zubu, který jsme museli řešit s veterinárním lékařem - našla totiž na našich četných procházkách srnčí shoz a parůžek si donesla domů. Dlouhou dobu byl její nejoblíbenější hračkou.

Pro další život Ai se budeme snažit jí dávat co nejvíc lásky, stejně jako dosud. Všechny tři naše fenky mají maximální možnou dávku pohybu v hlubokých křemešnických lesích, před domem obrovskou louku na lítání a kousek, co by kamenem dohodil, rybník na koupání. Jenom zábavou by se ale holky unudily - práce je pro neméně důležitá. Ai a Keliška spíš už jen rekreačně, Banshee maká v záchranařině na plný plyn. Nejvíc je důležité mít holky u sebe doma, chci, aby měly šťastný život a proto veškeré naše plány do budoucnosti musí být  první řadě sladěny právě se životem našich milovaných zrzeček.

Dnešní foto - Ai v současnosti, v pracovním nasazení a na výstaváchtop top top
<<1. stránka ze 27>>|