Stříbrný vrch Křemešník

07. 11. 2019 - Plánovaná štěňátka

Blíží se to, blíží.... V poslední době se téměř všechna naše aktivita točí okolo plánovaného vrhu Banshee, vybrání krycího psa, vystavení krycího listu, zdravotní testy Banshee před říjí atd. atd. Bandasky poslední vrh by se měl uskutečnit na začátku roku 2020, samozřejmě pokud nám bude příroda nakloněna a vše se zadaří. Informace k rodičům tohoto vrhu najdete v sekci "Štěňata" vrh G. Již nyní je možné štěňátka si předběžně rezervovat. Mám v plánu si z budoucího vrhu ještě jednu holčičku doma nechat, snad by to byl i hřích po tak skvělých rodičích všechny vyexpedovat :) uvidíme, co řekne rodina. Zatím moje plány jen tuší...

Ale ani naše ostatní aktivity nepolevují. Bančí velmi dobře pracuje v noseworku, začala v červenci a již má složené dvě zkoušky. Malá (tzn. Aiša) má také už celkem pěknou poslušnost, zjara vše naučené zúročíme. Má nulovou reakci na střelbu, což se velmi hodí v záchranařině, skvěle aportuje (takových ridgebacků moc není), miluje překážky a už ani vysoký žebřík v obou směrech jí nedělá žádný problém. Je šikovná, i když - tvrdohlavá, to tedy je také.

S holkama denně chodíme do přírody, však i dnešní fotky jsou z takové jedné procházky. Svoje fenky bez obavy pouštím navolno, ať mají pohyb, co hrdlo ráčí. Nejstarší Keliška neuteče nikdy, Bandaska sice zvěř "vartuje", ale v klidu se nechá odvolat, a nejmladší Aišenka má zatím ještě "start", ale důrazný povel jí vždycky bezpečně vrátí zpět.

Co jsme ještě nezkusily, je coursing. A tak příští týden vyjíždíme na trénink "Na Kuklíku", jsem hrozně zvědavá, jak to bude především Aišu bavit. Z lítání po lesích má perfektní kondičku, je nasvalená a hlavně dychtivá zkoušet stále něco nového. I Bandaska si zaběhá... moc se těším.

Dnešní foto - upoutávka na vrh "G", budoucí psí mamka Banshee a holky pohromadě

top top top

03. 10. 2019 - První rok života za námi

30. září bylo našim odchovancům vrhu "F" jeden rok. Od jejich majitelů nám chodí samé krásné zprávy, psíci jsou hodní (i když nějaké vrtochy by se samozřejmě našly), krásně vyrostli a jsou zdraví. Přejeme všem co nejlepší život.

Jaká trdýlka můžou asi také být, vidím u naší Aiši. Je velmi hravá, občas divoká, občas líná, ale vždy celkem dobře poslušná a svoji rodinu miluje nadevše. Absolvovaly jsme spolu dvě výstavy - obě klubové - s výborným výsledkem, začínáme se záchranařinou a pilujeme poslušnost. Čeká nás ještě spousta práce.

Banshee se připravuje na mateřství, říji by měla mít zhruba v prosinci. Je ve vynikající kondici a stále pracuje - nosework se stal její další vášní. Má za sebou první složenou zkoušku - NW-UZ, za dva týdny nastupuje na další. Mám z ní radost.

No a Kelí - v naprosté pohodě a zdraví se koncem září dožila deseti let, ještě si i zadovádí a na procházkách v lese někdy běhá jako zdivočelá. Na druhé straně moc ráda lenoší v rodinném kruhu. Všechny tři naše fenky si užívají pohodlí domova, jsem s nimi díky mému volnému zaměstnání téměř pořád. Moc těšíme na jarní štěňátka, pokud vše dobře dopadne, v březnu či dubnu je budeme vítat na svět....

Dnešní foto - narozeninová Aišy, narozeninová Kelišky a pracovní úspěch Banshee


top top top

11. 09. 2019 - Co nového na Křemešníku...

Letošní krásný letní čas byl vyplněn především procházkami, dováděním, koupáním... ale také přípravou Banshee na podzimní zkoušky a snahou o vychování Aiši v normálního poslušného psa :) . Touto dobou má Banshe již za sebou složené zkoušky ze záchranařiny (sutinový speciál v srpnu) a IPG stopařskou zkoušku (září). Před námi je ještě noseworkové klání, ale to je pro Bandasku opravdu spíš zábava než práce. Velmi ráda a samostatně hledá vzorky, ať jsou ukryté v přírodě, ve vodě, v různých stavbách, prostě všude, kde mne jen napadne. Co se týká cvičáku a Aišy, malé pokroky jsou znát, ale opravdu malé - je jako oheň a voda, jednou výbušná a temperamentní, cvičí jako o život... příště mě a celý cvičák má totálně na háku. Snad časem dostane rozum.

Pro přelom roku jsme přichystali pro Banshee její poslední vrh. Je v suprové kondici, štíhlá snad víc než "zamlada", vitální, rychlá, ráda běhá, ráda plave. A především ráda pracuje. Myslím, že její vrozená chuť pro práci je určitým přínosem pro chov. Navíc je Banshee krásná fena vyrovnaných povahových vlastností, zdravá.

Krycím psem se stane Interchampion, Champion LV, EE, LT, FI, SWE, BL, RUS, CZ - DREAM COME TRUE BY QWANDOYA - Derek. Derek pochází z české chovatelské stanice Qwadoya a se svou majitelkou Linou žije v Lotyšsku. Je to elegantní pes s velmi dobrou kostrou, hlubokým hrudníkem, pěkným úhlením a nádhernou hlavou. Barva medově plavá s černou maskou, ale bez černé v srsti. Samozřejmostí je pevné zdraví (má vyhotoveny zdravotní testy) a skvělá pohodová povaha. Derek bude v ČR krýt poprvé. Pokud nám bude příroda nakloněna a vrh se uskuteční, očekáváme štěňátka s krásnými hlavičkami, pěkné barvy, s dlouhými formáty a hezkým úhlením, s vrozenými geny pracovitosti a poslušnosti. Moc se těšíme! Odkaz na Dereka zde. http://www.qwandoya.com/psi/ve-spoluvlastnictvi/dereck/

Dnešní foto - Aiši nejzamilovanější činnost na cvičáku (lítání :) ), Banshee po stopařské zkoušce a nový krycí pes pro Křemešník - Derek
top top top

14. 07. 2019 - Léto na Křemešníku

Letošní červen byl ve znamení setkání štěňátek z naší chs. Krásné teplé počasí, nádherná příroda pod Křemešníkem a velká účast páníčků i psíků, bylo jen málo těch, co slíbili a nepřijeli. Program setkání byl přizpůsoben všem - nejdříve lehká procházka, tak, aby v pohodě stačili nejstarší - sedmi a půlletí psi, a zároveň i nejmladší, osmiměsíční štěňata. Poté následovala poslušnost a dovednost, soutěžilo se o pěkné ceny. Dadlší bod byla krátká přednáška o noseworku od ing. Marušky Klůsové z Dobré psí školy. Celé odpoledně nebralo konce honění, bláznění a psí dostihy na veliké louce. Samozřejmě všemu vévodila naše Aiša, ta je naprosto neúnavná. Ale ani ostatní pejsci se nedali zahanbit. Letos byla téměř stoprocentní účast páníčků loňských štěňat, díky. Moc se těšíme na příští rok.

Doma je naše smečka v největším klidu. Nejstarší dáma - Keliška - již desetilá - miluje klidné procházky lesem a blažené vyvalování na sluníčku. Je zdravá, vitální a nikdo by jí věk nehádal. Šéfová smečky Banshee má léto víceméně pracovní, krom záchranařiny a sportovní kynologie jsme si přibraly i nosework, ohromně jí baví a již se rýsují i první zkoušky. Na přelom roku plánujeme její poslední vrh, krycí pes je předvybrán a čekáme na schválení. Je šampion mnoha zemí, nádherně stavěný pes pšeničné barvy s černou masku, typický představitel původních afrických ridgebacků. Je naprosto zdravý, hodný, rodinný typ a krásně pasuje k mojí pracovité, neméně pěkné Banshee. Bude to jeho první krytí v ČR a zatím i poslední. Pokud se vše podaří, štěňátka by se mohla narodit koncem února - začátkem března. V případě povedeného vrhu a zároveň nějaké pěkné holčičky budu mít opravdu velké dilema..... čtvrtá by se k nám ještě vešla :)

Nyní mám však hlavní úkol vychovat z trdla, co jsme si nechali po Banshee a Kubím, alespoň trochu normálního psa. Je paličatá, je jako oheň a voda. Jednou divoká, příště vyšvihne na cvičáku takovou úžasnou poslušnost, že je zvána coby ukázka. Na srpen máme plánovanou výstavu, lehce se děsím, co zase Ai předvede. Pokud bude mít svůj den, výsledek by mohl být zajímavý. Jakmile ale začne zlobit, nic a nikdo s ní nehne. Je tvrdý oříšek na výchovu. Jakoby si "ten nahoře" řekl - pořád jsi se chlubila pracovní chovkou, pracovními pejsky a kdesicosi, tak se babo ukaž - a poslal mi Aišu.... :)

Dnešní foto - Aisha (vlevo) a Banshee ve vzorném odložení, červnové setkání a malá ochutnávka krycího pejska

top top top

15. 04. 2019 - Naše smečka

Naše smečka doznala určitých změn. Vloni po deseti letech nádherného soužití za duhový most odešla naše první fenečka Aischa. Co jiného šlo udělat, než si za necelého půl roku z vrhu její dcery Banshee nechat doma malou rošťandu Fame, ale stejně jí všichni říkáme Aiša. Na památku dostala po babičce jméno. Je to však naprosto "jiné kafe" co se týká povahy. Zlobidlo nejzlobivější, dělá si co chce, poslouchá taky jen když chce, na cvičáku je jednou skvělá a nejlepší ze štěňat, podruhé by jí člověk "zabil" :), všechny povely naprosto ignoruje. Pořád na ní nemám ten správný recept, navíc teď jde do puberty a bude mě určitě stát ještě pořádné nervy :). 

Banshee se po porodu velmi rychle dostala do formy, je ještě štíhlejší, než před štěňaty, má téměř "dívčí" postavičku. Nadále pracujeme, nejvíc jí baví záchranařina a začínáme s noseworkem. Je nesmírně aktivní, pořád by běhala u kola a už okukuje zatím sice studený, ale pro ni velmi lákavý rybník. Jakmile se voda trochu oteplí, nikdo a nic jí od plavání a ráchání neodradí. Je to moje láska největší, věrná, oddaná, milá, je nadšená za každou blbinku, kterou spolu vymyslíme.

Keliška letos oslaví desáté narozeniny, pořád vypadá velmi dobře, snad ani nešediví. Roky jsou však znát na její aktivitě, snadno se unaví a nějaké lítání po lese už pro ní moc není. Ráda si poleží na gauči, přikrytá dekou, jen jí očička svítí, aby jí snad něco neuniklo. Holt Keliška, celý život stejně zvědavá.

Dnešní foto - zimní dovádění mamky Banshee a dcery Aiši, Banshee s Keliškou vyhlížejí letní sezonu a poslední foto je zprava Banshee, Aisha, Keliška a Ron, syn Aischy a Bomaniho, který je u nás na jarních prázdninách :)top top top
<<1. stránka ze 33>>|