Stříbrný vrch Křemešník

14. 07. 2019 - Léto na Křemešníku

Letošní červen byl ve znamení setkání štěňátek z naší chs. Krásné teplé počasí, nádherná příroda pod Křemešníkem a velká účast páníčků i psíků, bylo jen málo těch, co slíbili a nepřijeli. Program setkání byl přizpůsoben všem - nejdříve lehká procházka, tak, aby v pohodě stačili nejstarší - sedmi a půlletí psi, a zároveň i nejmladší, osmiměsíční štěňata. Poté následovala poslušnost a dovednost, soutěžilo se o pěkné ceny. Dadlší bod byla krátká přednáška o noseworku od ing. Marušky Klůsové z Dobré psí školy. Celé odpoledně nebralo konce honění, bláznění a psí dostihy na veliké louce. Samozřejmě všemu vévodila naše Aiša, ta je naprosto neúnavná. Ale ani ostatní pejsci se nedali zahanbit. Letos byla téměř stoprocentní účast páníčků loňských štěňat, díky. Moc se těšíme na příští rok.

Doma je naše smečka v největším klidu. Nejstarší dáma - Keliška - již desetilá - miluje klidné procházky lesem a blažené vyvalování na sluníčku. Je zdravá, vitální a nikdo by jí věk nehádal. Šéfová smečky Banshee má léto víceméně pracovní, krom záchranařiny a sportovní kynologie jsme si přibraly i nosework, ohromně jí baví a již se rýsují i první zkoušky. Na přelom roku plánujeme její poslední vrh, krycí pes je předvybrán a čekáme na schválení. Je šampion mnoha zemí, nádherně stavěný pes pšeničné barvy s černou masku, typický představitel původních afrických ridgebacků. Je naprosto zdravý, hodný, rodinný typ a krásně pasuje k mojí pracovité, neméně pěkné Banshee. Bude to jeho první krytí v ČR a zatím i poslední. Pokud se vše podaří, štěňátka by se mohla narodit koncem února - začátkem března. V případě povedeného vrhu a zároveň nějaké pěkné holčičky budu mít opravdu velké dilema..... čtvrtá by se k nám ještě vešla :)

Nyní mám však hlavní úkol vychovat z trdla, co jsme si nechali po Banshee a Kubím, alespoň trochu normálního psa. Je paličatá, je jako oheň a voda. Jednou divoká, příště vyšvihne na cvičáku takovou úžasnou poslušnost, že je zvána coby ukázka. Na srpen máme plánovanou výstavu, lehce se děsím, co zase Ai předvede. Pokud bude mít svůj den, výsledek by mohl být zajímavý. Jakmile ale začne zlobit, nic a nikdo s ní nehne. Je tvrdý oříšek na výchovu. Jakoby si "ten nahoře" řekl - pořád jsi se chlubila pracovní chovkou, pracovními pejsky a kdesicosi, tak se babo ukaž - a poslal mi Aišu.... :)

Dnešní foto - Aisha (vlevo) a Banshee ve vzorném odložení, červnové setkání a malá ochutnávka krycího pejska

top top top

15. 04. 2019 - Naše smečka

Naše smečka doznala určitých změn. Vloni po deseti letech nádherného soužití za duhový most odešla naše první fenečka Aischa. Co jiného šlo udělat, než si za necelého půl roku z vrhu její dcery Banshee nechat doma malou rošťandu Fame, ale stejně jí všichni říkáme Aiša. Na památku dostala po babičce jméno. Je to však naprosto "jiné kafe" co se týká povahy. Zlobidlo nejzlobivější, dělá si co chce, poslouchá taky jen když chce, na cvičáku je jednou skvělá a nejlepší ze štěňat, podruhé by jí člověk "zabil" :), všechny povely naprosto ignoruje. Pořád na ní nemám ten správný recept, navíc teď jde do puberty a bude mě určitě stát ještě pořádné nervy :). 

Banshee se po porodu velmi rychle dostala do formy, je ještě štíhlejší, než před štěňaty, má téměř "dívčí" postavičku. Nadále pracujeme, nejvíc jí baví záchranařina a začínáme s noseworkem. Je nesmírně aktivní, pořád by běhala u kola a už okukuje zatím sice studený, ale pro ni velmi lákavý rybník. Jakmile se voda trochu oteplí, nikdo a nic jí od plavání a ráchání neodradí. Je to moje láska největší, věrná, oddaná, milá, je nadšená za každou blbinku, kterou spolu vymyslíme.

Keliška letos oslaví desáté narozeniny, pořád vypadá velmi dobře, snad ani nešediví. Roky jsou však znát na její aktivitě, snadno se unaví a nějaké lítání po lese už pro ní moc není. Ráda si poleží na gauči, přikrytá dekou, jen jí očička svítí, aby jí snad něco neuniklo. Holt Keliška, celý život stejně zvědavá.

Dnešní foto - zimní dovádění mamky Banshee a dcery Aiši, Banshee s Keliškou vyhlížejí letní sezonu a poslední foto je zprava Banshee, Aisha, Keliška a Ron, syn Aischy a Bomaniho, který je u nás na jarních prázdninách :)top top top

29. 11. 2018 - Osm týdnů

Minulý víkend štěňátka dovršila věk osmi týdnů a nastal čas loučení. Ještě před tím jsme ale s Klárkou vyfotily postoje, sice se uličníkům moc nechtělo, v klidu pózovat prostě není nic pro ně. Snad se fotky alespoň trochu povedly. 

Do nových domovů odešla štěňátka nebojácná, hravá, veselá, dobře baštící a alespoň v základu naučená na čistotu. Zatím chodí samé dobré zprávy, což mě moc těší. Udělali jsme s rodinou pro ně maximum, od jízd autem, výletů, seznamování s cizími lidmi, psy, dětmi... učili jsme je na hlučné prostředí, na vítr, déšť, sníh... Všechno zvládala s bravurou a myslím, že se v životě určitě neztratí. Doma zůstala fenka s červenou stužkou, po babičce se jmenuje Aischenka a máme tu do příští soboty ještě jednoho jejího brášku, modrého Ronyho. Ten bude odjíždět osmého prosince. Tím se pro mě definitivně uzavře "efkový" vrh, který byl - nevím jak to pojmenovat - prostě zlatý. 

Děkuji Klárce za umožnění Kubího použít ve svém chovu, stejně tak děkuji za všechny krásné fotky, co pro nás vytvořila. Teď už nezbývá než se začít znovu věnovat svým dvěma fenkám - Bančí a Kelišce a hlavně zkusit z toho poděse, co tu zůstal, vychovat alespoň tak šikovnou psí holku, jako byla její babička a je její maminka.

Dnešní fotky jsou postojovky. První Fericis Rony - modrý, další Flavio - modré káro a Flash - zelený

top top top

29. 11. 2018 -

Další tři fota - Fattah Barney - hnědá stužka, Forsseo Bradley - stužka zelené káro a Fathia Fergie - holčička s růžovou stužkou

top top top

29. 11. 2018 -

Poslední tři fota - fenky - Faiza Fanchee - žlutá stužka, Fenty Ella - stužka červené káro a Fame - červená stužka

top top top
|<<2. stránka ze 33>>|