Stříbrný vrch Křemešník

02. 08. 2020 - Setkání

Setkání vrhu "G" se uskuteční 5. září v odpoledních hodinách. Po delším vyjednávání se nám znovu podařilo získat na tento den pronájem Sluneční paseky pod Křemešníkem, setkání jsme tam již měli několikrát a pokaždé bylo krásné. Letos dostala Sluneční nového majitele a správce, měli jsme trochu obavy, jak vše dopadne - a nakonec se povedlo. Moc se na ty svoje nohatý hříbátka těším, účast bude velká, máme přislíbeno jedenáct z dvanácti štěňat. Sice se ještě může něco "vyvrbit", někdo nepřijet nebo nedejbože onemocnět, ale doufáme, že se tak nestane. Podrobné instrukce zašleme každému účastníkovi těsně před akcí.

U nás se, ač se zdá brzy, již připravuje vrh "H". Noví budoucí majitelé, jak jsem se o něm zmínila, už nelení a jezdí se k nám podívat. Ráda všem ukážu naše fenky, chovku, posedíme a popovídáme. Přesně jako při všech minulých vrzích. Mám ráda, když všechny poznám dopředu a už nyní zapisuji pořadníček :).  Aiša, budoucí matka, má zatím "volno", pracujeme na skvělé fyzičce (denních 10-15 km běhu při kole je naprostá samozřejmost). Co se týká jejího zdraví, konečně dorazily výsledky genetických testů a tady jsem měla obrovskou radost - Aiša je naprosto zdravá, všechny testy (třebaže nepovinné) vyšly negativní. Což znamená, že při správném výběru otce štěňat budou tato mít do života zaručeno zdraví, nestanou se ani přenašeči. A protože se minulý géčkový vrh s Derekem velmi povedl, myslím si, že mám pomalu jasno...

Dnešní foto - Aiša znovu zářila v noseworku, v jeden den složila dvě zkoušky, hledání specifického pachu ve vodě a v přírodě

top

04. 07. 2020 - Znovu pracujeme

Křemešnické holky se znovu "zakously" do výcviku. Malou Aišu nejvíce baví nosework, což je vyhledávání specifických pachů. Pro nezasvěcené - začíná se se vzorky skořice a pomerančové kůry, další výcvik zahrnuje přidávání různých jiných vzorků až třeba k drogám nebo výbušninám. Aiša má výborný ostrý nos a přestože začala cvičit vlastně až v dubnu, má už složené zkoušky. Další milá činnost Aišenky je sportovní kynologie, minulou sobotu složila zkoušku ZOP a další ji čeká v létě.  Banshee se po mateřské přestávce dala znovu do perfektní formy, pro ní je nejmilejší práce záchranařina - specielně plošné hledání ztracených osob. Je rychlá jako vítr, louky, pole, lesy, houštiny, skály.... ať při nácviku figuranta napadne sebetěžší úkryt, vždycky ho Banči rychle a "s úsměvem" najde :) 

Aiša dále zvládla bonitaci. Je z ní chovná fena, má výborné hodnocení a úplně nejvíc mě potěšila poslední věta na bonitační kartě: velmi krásná hlava s výraznou spodní čelistí". Právě spodní čelist u ridgebacků dělá v posledních třech - čtyřech letech trochu neplechu - hodně psů ji má slabou a nevýraznou. Tělesně je  Aiša "poskládaná" z předchozích generací - svalnatou krásnou postavu zdědila po babičce Aiše (Aischa z Krajíčkovy stráně),  hlavu má po dědečkovi Poma (Ökensandens Poma von Yesekani) -  a hebkou sametovou jemnou srst chytla nevímkde :) fakt je, že ani naše holky, ani jejich nápadníci jí neměli.  Je to nádherná fenka a moc se všem líbila. Nyní ještě čekáme na výsledky genetických testů.

No a ještě jedna věc - pomalinku, ale opravdu pomalinku začínám přemýšlet o vrhu H. Počítám příští rok touhle dobou, Aiše budou tři roky. Svoje feny vedu pracovně, myslím, že určitý přínos do chovu dávají. Ale to jsou opravdu ještě daleké plány.

Letošní štěňátka se všechna mají výborně, lidé mi posílají fotky a píší krásné zprávy. Sice trošku toho kousáníčka, ale co by to bylo za štěně, kdyby nekousalo. Svými zoubky objevuje svět. S manželem přemýšlíme o zářijovém setkání "géček", bude jim půl roku, tak akorát na pořádné vylítání. I základní poslušnost by se u některých mohla ukázat. Včas vše oznámíme.

Dnešní foto - Banshee a Aiša se složenou noseworkovou zkouškou (Bančí voda, Aiša prostory) a Aiša po úspěšné sportovně-kynologické zkoušce ZOP

top top

17. 05. 2020 - Všichni pryč....

Již týden naše odchovna zeje prázdnotou. Všechna štěňátka jsou u nových milujících páníčků, poslední Hasánek odjíždí zítra (ten ale už v odchovně sám nechce být, tak spinká s pánem domu v posteli....). Zatím chodí samé pozitivní zprávy, miláčci jsou hodní, čistotní, hlavně však nebojácní a veselí. Zvlášť za tu nebojácnost jsem hodně ráda, už tady doma všichni vítali každého příchozího, děti, velké psy, nebáli se hluku, střelby... byl to jeden z nejlepších vrhů na Křemešníku. Velká škoda, že jsem si nesměla nechat jednu uličnici doma, prý příště - od Aishy. Tak uvidíme.

Průkazy původu budu rozesílat ihned, jakmile je obdržím z ČMKÚ. Někam s nimi i zajedeme, ráda bych svoje oblíbence viděla ještě jako štěňátka a hlavně - dokud mě poznají. Což prý do sedmého měsíce věku.

Dnešní pár fotek je už z nových domovů ...

top top top

02. 05. 2020 - Výlet do přírody

V rámci socializace jsme štěňátka naložili (ufff , lehká tedy rozhodně nejsou) a vyvezli jednou na louku, jednou k lesu. Pokaždé s delší projížďkou autem, nikdo nezvracel, nikdo nenaříkal..... vše proběhlo naprosto v pořádku. Po vypuštění do terénu jsme se nestačili divit, jak se miláčci rychle zorientovali a hodnění, škádlení, zkoumání nových věcí a také ochutnávání ledasčeho nebralo konce. Nechali jsme je tak kolem čtvrt hodiny řádit, pak - přece jen jsou ještě malí prckové - jsme náklad opět uložili do auta. Domů dojeli někteří již spící....

V posledních dnech vše strašně rychle utíká, štěňátka už nejsou štěňátka, ale malí ničitelé, koušou vše co se dá. Nejvíc je samozřejmě zajímá plůtek, který jsme postavili na zahradě kolem ovocných keřů. Každou chvilku některý z nich zkoumá, jak se za plot dostat. Jsou šikulové. Není chvilky, abych některého za plotem nelovila... Počasí nám zatím přeje, denně jsou venku hezkých pár hodin. Pak ale také padnou a spinkají jako nemluvňátka. Bude mi po nich určitě moc smutno.

Pár fotek z přírody

top top top

02. 05. 2020 -

top top top
|<<2. stránka ze 42>>|