Stříbrný vrch Křemešník

aischa_r.jpgAischa
z Krajíčkovy Stráně
*22.01.2008 +30.03.2018

cailin_r.jpg Cailin
Od řeky Novohradky
20. září 2009

Banshee3_r.jpg Banshee
Stříbrný vrch Křemešník
1. ledna 2013

FameFame
Stříbrný vrch Křemešník
30.9.2018Fame
Fame
Fame
Fame
Fame

Fame

Fame

Fame Stříbrný vrch Křemešník

Narozena - 30.9.2018
Chovatel - Dana Hávová, Letny, Pelhřimov
Majitel - Dana Hávová
Chovná stanice - Stříbrný vrch Křemešník
Výška 65 cm, váha 35 kg
DKK 0/0, DLK A/A, OCD free, LVT neg., SA neg.
DM N/N
HEMOBHILIA B-clear
JME N/N
D-locus D/D
Allergy - negativní
Thyroid - negativní
Plnochrupá - nůžkový skus
Barva srsti - červená pšenice, tmavá maska, tmavé oko, bez bílých znaků

chovná fena

Průkaz původu psa

Výsledky zkoušek

Fame je dcera z druhého vrhu mojí feny Banshee. Výběr z pěti krasavic byl jednoznačný, Fame odmalička všem ukazovala, že její místo bude v naší rodině, nikde jinde.

Jméno Fame má však fenka pouze v průkazu původu. Doma jí oslovujeme "Aisha" na památku a hlavně na počest naší první zrzinky - její babičky. Akorát že této říkáme "malá Aiša" (i když malá už dávno není).

Aisha je fenka nádherné svalnaté postavy s překrásnou hlavou. Tu zdědila po "dědovi" Poma (Ökensandens Poma von Yesekani). Vůbec se celá "poskládala" ze svých předků - dlouhý formát těla po babičce, hlava po dědečkovi, výborný pohyb vycházející z pánevních končetin po mamce, barva srsti po otci... jedině povaha - ta je nevysledovatelná.

S Aishou jsem hezkých pár měsíců nemohla najít "společnou řeč". Od Aischy první a hlavně od Banshee jsem byla zvyklá, že holky od malička s chutí a rády pracovaly, záchranařinu milovaly (pětiměsíční Banshee tehdy bravurně vyhledávala a značila ukryté osoby). Oproti nim je Aisha méně vstřícná vůči mému úsilí vést psy pracovně. Sama si rozmyslí, kdy bude něco dělat a kdy si prostě dá pohov. Na druhé straně je zase pravda, že jakmile se do práce pustí, je precizní, přesná , rychlá a vždy dobře vyhodnotí situaci. Pravidelně trénujeme nosework (vyhledávání specifických pachů), záchranařinu pouze plošnou a sportovní kynologii. Jako zábavu si Aisha občas "střihne" coursing. Je rychlá jako vítr a nádherně se na ní dívá, když tryskem běží. Je samý sval a šlacha, žádný přebytečný tuk - nakonec není divu, denní pohyb u kola v hlubokých křemečnických lesích má výsledky.

Povahově je Aisha milá, kontaktní a veselá fenka, svou rodinu bezmezně a oddaně miluje. K cizím lidem je však velmi rezervovaná a odtažitá, není jednoduché získat si její náklonnost. Aisha je také náš největší hlídač - každý kolemjdoucí je ohlášen hlubokým výrazným štěkotem - ovšem stačí jediný povel "ticho" , hned se uklidní a znovu zalehá na sluníčko, kde se ráda vyhřívá s ostatními holkami.

Dne 7.6.2020 byla Aisha uznána chovnou fenou s výbornými výsledky. V bonitační kartě mě nejvíc potěšila poznámka paní komisařky - "velmi krásná hlava s výraznou silnou čelistí". Právě slabé čelisti jsou v posledních letech velkou bolestí bonitovaných fen, naše z tohoto "klání" vyšla naprosto skvěle.

S Aishou mám v plánu dále se věnovat především noseworku, už jsme spolu začaly skládat výkonnostní zkoušky, a sportovní kynologii. Pokud vše dobře půjde a matka příroda nám bude příznivě nakloněna, Aisha se ve správný čas stane pokračovatelkou našeho chovu.

Průkaz původu psa

Zkoušky

Bonitační karta Bonitační karta