Stříbrný vrch Křemešník

2012 - vrh A

2013 - vrh B

2014 - vrh C

2016 - vrh D

2017 - vrh E

2018 - vrh F

2020 - vrh G

2021 - vrh HŠtěňata ze Stříbrného vrchu Křemešník 

Pokud jste se rozhodli pro štěňátko z naší chovatelské stanice, budeme velmi potěšeni. Na následujících řádcích bychom Vám rádi přinesli některé důležité informace.

hava.jpg

První dny a týdny svého života budou štěňátka trávit v prostorné dřevěné porodní ohrádce přímo v obývacím pokoji a kuchyni, kde budou součástí veškerého rodinného dění.  Budou tedy zvyklá na běžný rodinný život, zvuky domácích spotřebičů, malé děti a jiná zvířata.

Až povyrostou, budou trávit slunné dny na zahradě, kde si budou užívat travičky rozhlehlého venkovního výběhu a opět si budou zvykat na dění a zvuky mimo dům (sekačka, okolo projíždějící auto apod.). Budou se seznamovat s novými lidmi, dětmi a zvířaty. 

Okusí jízdu autem a před odběrem štěňátka budou trénovat i chození na vodítku v doprovodu své maminky. Také budeme štěňátka učit základním hygienickým návykům a např. přivolání na zvuk píšťalky. Po celou dobu u nás budou štěňátka opečovávaná, mazlená a budeme jim věnovat svoji maximální pozornost, neboť se uvědomujeme, že první týdny jsou pro štěňátko opravdu nejdůležitější. Vše, co štěňátko získá u nás, si ponese s sebou po celý zbytek svého života.

První návštěvy budeme umožňovat nejdříve od 3. týdne věku a požadujeme minimálně jednu osobní návštěvu před samotným odběrem. Rádi bychom se s budoucími majiteli osobně poznali a umožnili jim výběr toho svého štěňátka. S výběrem vhodného štěňátka rádi pomůžeme. 

Štěňátko neprodáme do kotce. Mějte prosím na paměti, že plemeno Rhodeský Ridgeback opravdu není vhodné pro celoroční pobyt venku. Je to plemeno velmi společenské, které vyžaduje pozornost člověka a má vysoké nároky na pohyb. Pokud Ridgebackovi zajistíte odpovídající pohyb, lze jej chovat i v bytě.

hava2.jpg

S majiteli štěňátek bychom rádi byli v kontaktu i nadále, prodejem štěňátka pro nás péče nekončí. Rádi bychom byli informování o tom, jak se štěňátkům daří a jak rostou. Stejně tak i o jejich úspěších na výstavách, v chovu či ve sportu, ale na vystavování ani dalším chovu netrváme. Je pro nás mnohem důležitější, aby se štěňátko mělo u nového majitele dobře a bylo spokojené stejně jako jeho páničkové. Samozřejmě rádi poradíme nejen s vystavováním a chovem.

Štěňátka od nás budou odcházet řádně očkovaná, pravidelně odčervována a tetovaná (případně i čipovaná). K novým majitelům si přinesou průkaz původu, očkovací průkaz, kupní smlouvu a startovací balíček pro ulehčení přechodu do nového domova. Součástí balíčku bude i krmivo na týden, na které je štěně zvyklé, a malá výbavička (obojek, oblíbená hračka, píšťalka na přivolání, cd s fotkami).

V případě včasné rezervace štěňátka si mohou budoucí majitelé sami zvolit jméno, které bude uvedeno v průkazu původu.