Stříbrný vrch Křemešník
available only in Czech version at this moment

28. 10. 2020 - Aisha

Na jaro příštího roku plánujeme štěňátka. S budoucí "matkou"  Aishou jsme letos absolvovaly pár výstav,  bonitaci i genetické testy. Výsledek je více než uspokojivý - Aiša je nádherně stavěná fena, naprosto zdravá. Co se týká práce, má složeny zkoušky ze sportovní kynologie ZZO a ZOP a velmi dobře pracuje v noseworku - od května, kdy začala, složila NW UZ, NW NZ, NW WZ. Ještě stačí přidat zkoušku NW DZ a bude se pyšnit titulem "Master of nosework Z". Aisha pracuje i v záchranařině, terénní vyhledávání v jejím podání je radost pozorovat. Ve volném čase s ní rádi jezdíme na coursing, který opravdu miluje, je rychlá jako vítr. Škoda, že jsou aktivity tohoto směru v současné době velmi omezené nebo přímo zakázané. Tak alespoň denně vyrážíme do hlubokých křemešnických lesů, spolu s mámou Banshee nějakých 15 km vedle kola navolno je pro ně taková "malá" procházka..... :)

Dnešní foto - reklamní letáček Aisha


top

08. 10. 2020 - Pracovní podzim

Letošní podzim si s holkama opravdu užíváme. Jelikož je více věcí zakázaných, než dovolených, cvičíme jen nosework a poslušnost - takovou, co lze dělat doma. Nikam moc nechodíme, proto máme daleko více času na procházky a projížďky na kole. Denně minimálně dvě-tři hodiny jsme v terénu. Všechny moje fenky si takovýto způsob života velmi pochvalují, práce neuteče. Přesto jsme s Banshee a s Aishou složily další zkoušky - Banshee se s dokončenou zkouškou NW D Z stala "Master of nosework Z" a už stihla přidat i zkoušku vyšší - NW D1. Aišenka, která s touto aktivitou začala letos před létem, má složeny tři základní zkoušky, čtvrtá ji čeká. Nosework jako aktivitu milují obě dvě.

20. září oslavila naše Keliška jedenácté narozeniny. Je neustále živá, čilá a zvídavá - ob den si dá s námi deset kilometrů vycházku, sbaští vše, co se jí předloží a ještě si sem tam i ukradne :) Na svůj věk vůbec nevypadá, není ani šedivá. Doufáme, že tu s námi ještě hezkých pár let bude.

Dnešní foto je dílem profesionální fotografky Kláry, jednak abychom měli památku na všechny tři fenky pohromadě, a potom -  chystáme jarní vrh naší nejmladší, tak abychom mohli ukazovat, jak je krásná.... :) Ale ony jsou krásné všechny.

První snímek Aisha pracovně, druhý také Aisha, třetí všechny holky pohromadě, další trojka - všechno Aisha

top top top

08. 10. 2020 -

top top top

05. 09. 2020 - A máme po setkání.....

Dnešní setkání štěňátek vrhu "G" (Banshee x Derek) bylo velmi krásné. Nakonec po několika omluvách (Gucci kvůli zdravotním problémům, Simba se připravuje jako doprovod páníčků na svatbu, Derri, jež by musel na pár hodin jet až z Ostravy a Guinevere, která se se nedostavila na poslední chvíli, nevíme proč - a k nám to přitom mají nejblíže), přijelo osm z dvanácti štěňátek.  Lítání dovádění a honičky nebraly konce. Tito naši pětiapůl měsíční odchovanci však už znají i základy poslušnosti - měli jsme možnost vidět bezchybné přivolání ze hry, povely sedni umí úplně všichni, taktéž všichni si bez problémů nechali prohlédnout zoubky. Máme z nich opravdovou radost. Majitelé štěňátek se na nás obraceli s dotazy - nejčastější byl jak psa zaměstnat, především psychicky. Všichni jsou totiž naprosto neúnavní, taková malá "torpéda", delší procházky (samozřejmě úměrné jejich věku) je nikterak nevysilují :) Potřebují prostě práci. I v tomto věku lze ale s klidem začít trénovat třeba nosework - hledání specifických pachů. S Aišou jsme všem ukázaly "vstupní lekci", seznámení se se vzorkem. No a malá Gabi nám všem vzápětí předvedla, že i ona má chuť v této práci začít.

Veliké díky patří především majitelům "našich" štěňátek, že neváhali přijet (i z velké dálky) a setkání se zúčastnit. Byli jste všichni úžasní a máme obrovskou radost, jak svoje svěřence vedete. Povahově paráda, nekonaly se žádné rvačky a šarvátky, jen mamka Banshee občas svým dětičkám vysvětlila, že už dost bylo honění a zakročila rázným štěknutím. A byl klid :) Příjemné bylo i posezení s Vámi všemi u táboráku, celkově se setkání povedlo. Děkujeme Gastíkovi, Guli, Gabi, Gussíkovi, Amy, Ginger, Hasánkovi a Thierymu za skvělé chování a jejich páníčkům za kvalitní výchovu.

Příští rok opět naviděnou !!

top top top

28. 08. 2020 -

Na příští týden se moc těšíme!! Z našeho "géčkového" setkání se zatím nikdo neodhlásil, což je super a tak snad uvidím všechny svoje miláčky (krom ostravského Derrika, ale ten to má daleko). Všechny podrobnosti znáte, upřesním jen cestu. Z Pelhřimova pojedete do obce Putimov (asi dva km za městem) a za obcí už hlídejte směrovací cedulky, které vás dovedou až na místo. Pokud bude závora otevřená, vjeďte přímo k pasece, kde můžete pohodlně zaparkovat. Pokud nám ji správce zapomene odemknout, nic se neděje, nechte auto před závorou a na místo setkání to máte cca 150 metrů. Možná ani ne :)  Na jediné vás chci upozornit - pečlivě hlídejte sjezd z hlavní silnice (Pelhřimov-Křemešník), bude se odbočovat vlevo na lesní cestu. Vpravo sice umístíme ukazatel na setkání, ale místo není moc přehledné, tak jeďte pomaleji. Určitě se však všichni dobře dopravíte.

Doufám, že se vám bude u nás líbit a hlavně se potkají všichni sourozenci. Ve věku necelých šesti měsíců se ještě poznají, takže čekáme pořádný šrumec!! :) Šmudlíci malí.. snad ještě někdo z nich pozná i mně.

Naviděnou příští sobotu !<<1. stránka ze 42>>|