Stříbrný vrch Křemešník
available only in Czech version at this moment

29. 11. 2018 - Osm týdnů

Minulý víkend štěňátka dovršila věk osmi týdnů a nastal čas loučení. Ještě před tím jsme ale s Klárkou vyfotily postoje, sice se uličníkům moc nechtělo, v klidu pózovat prostě není nic pro ně. Snad se fotky alespoň trochu povedly. 

Do nových domovů odešla štěňátka nebojácná, hravá, veselá, dobře baštící a alespoň v základu naučená na čistotu. Zatím chodí samé dobré zprávy, což mě moc těší. Udělali jsme s rodinou pro ně maximum, od jízd autem, výletů, seznamování s cizími lidmi, psy, dětmi... učili jsme je na hlučné prostředí, na vítr, déšť, sníh... Všechno zvládala s bravurou a myslím, že se v životě určitě neztratí. Doma zůstala fenka s červenou stužkou, po babičce se jmenuje Aischenka a máme tu do příští soboty ještě jednoho jejího brášku, modrého Ronyho. Ten bude odjíždět osmého prosince. Tím se pro mě definitivně uzavře "efkový" vrh, který byl - nevím jak to pojmenovat - prostě zlatý. 

Děkuji Klárce za umožnění Kubího použít ve svém chovu, stejně tak děkuji za všechny krásné fotky, co pro nás vytvořila. Teď už nezbývá než se začít znovu věnovat svým dvěma fenkám - Bančí a Kelišce a hlavně zkusit z toho poděse, co tu zůstal, vychovat alespoň tak šikovnou psí holku, jako byla její babička a je její maminka.

Dnešní fotky jsou postojovky. První Fericis Rony - modrý, další Flavio - modré káro a Flash - zelený

top top top

29. 11. 2018 -

Další tři fota - Fattah Barney - hnědá stužka, Forsseo Bradley - stužka zelené káro a Fathia Fergie - holčička s růžovou stužkou

top top top

29. 11. 2018 -

Poslední tři fota - fenky - Faiza Fanchee - žlutá stužka, Fenty Ella - stužka červené káro a Fame - červená stužka

top top top

04. 11. 2018 - Pět týdnů

Štěňátka z Křemešníku mají pět týdnů věku. Jsou velká, krásná. Včera jsme je po týdnu zvážili - největší kluk modrý má 5600 gramů, ostatní kluci zhruba 5400 gramů. Holčičky jsou jemnější, samozřejmě - dámy - v průměru 4800 gramů. Co se týká jídla, baští vše, co se jim předloží. Od vařeného masa s přílohami (krůtí, kuřecí, hovězí, telecí), vařená vajíčka - oblíbená bašta je vajíčko nastrouhané s pohankovými vločkami a zeleninou, občas tvaroh a hlavně každé jídlo vydatně zapíjejí kozím mlékem. Dneska poprvé byly namočené granule, po pečlivém a dlouhém výběru zvítězila značka Carneeval. Mamka Banshee ještě dvakrát denně kojí - ale mléka už moc nemá a raději - než se nechat okusovat - vyvrhne maličkým obsah svého žaludku. Jelikož jí nyní krmím taktéž granulemi a štěněčí kaší, prťousci se na tento "žaludkový" mix vrhnou se stejnou vervou, jako k misce. 

Klárka zajela udělat nové fotky, myslím, že se moc povedly. Zase budou po třech.... začíná kluk s modrou stužkou, pak růžová holčička a kluk se stužkou modré káro - jelikož mají obojky v trochu jiné barvě, musíme se zorientovat: takže modrý, zelený a hnědý kluk mají stužky jako obojky, zelené káro je světle zelená a modré káro světle modrá... u holčiček je to jednodušší - všechny jsou ve své barvě kromě červeného kára - tato fenečka dostala obojek bílý :)

top top top

04. 11. 2018 - Další tři fotky

Na těchto fotech jsou zobrazeni : pejsek s hnědou stužkou, pejsek se zelenou stužkou a holčička s červenou stužkou

top top top
<<1. stránka ze 32>>|