Stříbrný vrch Křemešník
available only in Czech version at this moment

07. 02. 2020 - Březost potvrzena!

Dnešní sonografické vyšetření ukázalo to, co už tři týdny tušíme. Banshee je březí, v bříšku má kolem osmi-deseti miminek. Vše probíhá v naprostém pořádku, na váze zatím fenka moc nepřibírá, což je výborné, protože je velmi žravá (a také velmi spavá). Přerušili jsme veškerou pracovní aktivitu a chodíme už jen na procházky do zdejších lesů, kde čerpá (ona i já) klid a mír. Štěňátka se mají narodit přibližně 15. března. Moc se na ně těšíme a stejně tak moc jsem zvědavá, jak je přijme nejmladší člen smečky - patnáctiměsíční Aisha. Zatím mamku Banshee jen nedůvěřivě očichává, ví, že se něco děje, jen neví, co. Myslím, že bude hodně překvapená!

Foto - Banshee a Derek

top top top

14. 01. 2020 - První krůček za námi

Den před Silvestrem, naprosto přesně dle mého výpočtu, začala Banshee říje. Za deset dnů jsme nechali pro naší kontrolu změřit hladinu progesteronu v krvi, který nás ujistil, že říje probíhá tak, jak má. Vhodná doba ke krytí nastala v neděli 12. ledna. Už cestou za vybraným psím "ženichem" byla Banči velmi nervózní a z okna auta nedočkavě vyhlížela cíl cesty. Derek čekal připravený u majitelky Hanky a jakmile jsme oba psy pustili k sobě, věru na nic se nečekalo :) Derry přesně věděl, co má dělat a Bandaska mu byla velmi ochotně nápomocna. Krytí proběhlo naprosto v pořádku, stejně jako druhý den v podvečer překrytí. Teď už je vše na moudré matce přírodě.

Na sono plánujeme jít kolem 10. února, které, jestli vše dopadne podle našich plánů, březost Banshee potvrdí. Moc se těšíme!

Dnešní foto - Banshee, Derek a informativní leták o vrhu

top top top

15. 12. 2019 - Aktivity na Křemešníku

V uplynulých týdnech jsme s Aishou a Banshee vyrazili na coursing. Tako aktivita je pro nás naprostá novinka, skoro to vypadá, že už nevíme, co ještě zkusit... Sportovní kynologie, záchranařina, stopování, myslivost, canisterapie, nosework... všechno provozujeme, každá naše fenka má o zábavu postaráno. Coursing ale ještě žádná nedělala. A tak jsme jeli.

Prvně jsme absolvovali trénink na Kuklíku u Žďáru nad Sázavou. Vůbec jsem netušila, jestli běh za třapečkem bude holky bavit. Spíš jsem spoléhala na Banshee, protože je nesmírně živá a vše jí zajímá, ale tentokrát byl můj odhad naprosto špatný. Jakmile se naviják rozjel a Bančí jsem vypustila, kousek trasy makala jako o život - ovšem do chvíle, než zjistila, že třapec pořád ujíždí a proč by ho vlastně měla honit :) tak tady to nevyšlo. Zato malá Aisha, panečku, ta se rozjela. I když coursing zkoušela poprvé, hned věděla, co má dělat,  na startu jsem jí nemohla ani udržet a celou trasu doslova a do písmeme "prolétla". Za chvilku znovu, ještě jednou a ještě. Nemohla se běhů nabažit, očividně jí to velmi bavilo. Tři týdny od této akce se konaly coursingové závody, nedalo mi to a přihlásila jsem jí. Už při příchodu do areálu, kde se akce  konala, byla Aisha velmi vzrušená a chtěla co nejdřív běhat. Měla tři kolečka jako každý z příchozích a její poslední čas byl skutečně velmi dobrý, rovnal se nejlepším časům běhů tří-čtyř letých fen. Aisha nakonec získala krásné první místo v dorostu RR a příští rok se moc těšíme na pokračování.

Co se týká budoucích štěňátek, Banshee říje na spadnutí, určitě do konce roku začne hárat. Pořád platí, že štěňátka by se měla narodit v březnu. Jakmile se bude něco dít, všechny zprávy najdete zde na našich webovkách.

Na dnešních fotkách je Aisha, je jí 14 měsíců a roste z ní nádherná ridgeback slečna :)  couringový běh, výhra a relax

top top top

07. 11. 2019 - Plánovaná štěňátka

Blíží se to, blíží.... V poslední době se téměř všechna naše aktivita točí okolo plánovaného vrhu Banshee, vybrání krycího psa, vystavení krycího listu, zdravotní testy Banshee před říjí atd. atd. Bandasky poslední vrh by se měl uskutečnit na začátku roku 2020, samozřejmě pokud nám bude příroda nakloněna a vše se zadaří. Informace k rodičům tohoto vrhu najdete v sekci "Štěňata" vrh G. Již nyní je možné štěňátka si předběžně rezervovat. Mám v plánu si z budoucího vrhu ještě jednu holčičku doma nechat, snad by to byl i hřích po tak skvělých rodičích všechny vyexpedovat :) uvidíme, co řekne rodina. Zatím moje plány jen tuší...

Ale ani naše ostatní aktivity nepolevují. Bančí velmi dobře pracuje v noseworku, začala v červenci a již má složené dvě zkoušky. Malá (tzn. Aiša) má také už celkem pěknou poslušnost, zjara vše naučené zúročíme. Má nulovou reakci na střelbu, což se velmi hodí v záchranařině, skvěle aportuje (takových ridgebacků moc není), miluje překážky a už ani vysoký žebřík v obou směrech jí nedělá žádný problém. Je šikovná, i když - tvrdohlavá, to tedy je také.

S holkama denně chodíme do přírody, však i dnešní fotky jsou z takové jedné procházky. Svoje fenky bez obavy pouštím navolno, ať mají pohyb, co hrdlo ráčí. Nejstarší Keliška neuteče nikdy, Bandaska sice zvěř "vartuje", ale v klidu se nechá odvolat, a nejmladší Aišenka má zatím ještě "start", ale důrazný povel jí vždycky bezpečně vrátí zpět.

Co jsme ještě nezkusily, je coursing. A tak příští týden vyjíždíme na trénink "Na Kuklíku", jsem hrozně zvědavá, jak to bude především Aišu bavit. Z lítání po lesích má perfektní kondičku, je nasvalená a hlavně dychtivá zkoušet stále něco nového. I Bandaska si zaběhá... moc se těším.

Dnešní foto - upoutávka na vrh "G", budoucí psí mamka Banshee a holky pohromadě

top top top

03. 10. 2019 - První rok života za námi

30. září bylo našim odchovancům vrhu "F" jeden rok. Od jejich majitelů nám chodí samé krásné zprávy, psíci jsou hodní (i když nějaké vrtochy by se samozřejmě našly), krásně vyrostli a jsou zdraví. Přejeme všem co nejlepší život.

Jaká trdýlka můžou asi také být, vidím u naší Aiši. Je velmi hravá, občas divoká, občas líná, ale vždy celkem dobře poslušná a svoji rodinu miluje nadevše. Absolvovaly jsme spolu dvě výstavy - obě klubové - s výborným výsledkem, začínáme se záchranařinou a pilujeme poslušnost. Čeká nás ještě spousta práce.

Banshee se připravuje na mateřství, říji by měla mít zhruba v prosinci. Je ve vynikající kondici a stále pracuje - nosework se stal její další vášní. Má za sebou první složenou zkoušku - NW-UZ, za dva týdny nastupuje na další. Mám z ní radost.

No a Kelí - v naprosté pohodě a zdraví se koncem září dožila deseti let, ještě si i zadovádí a na procházkách v lese někdy běhá jako zdivočelá. Na druhé straně moc ráda lenoší v rodinném kruhu. Všechny tři naše fenky si užívají pohodlí domova, jsem s nimi díky mému volnému zaměstnání téměř pořád. Moc těšíme na jarní štěňátka, pokud vše dobře dopadne, v březnu či dubnu je budeme vítat na svět....

Dnešní foto - narozeninová Aišy, narozeninová Kelišky a pracovní úspěch Banshee


top top top
<<1. stránka ze 33>>|