Telefon +420 728 961 770 | +420 723 081 503

 
  04. 07. 2020

Znovu pracujeme

 

 

Křemešnické holky se znovu "zakously" do výcviku. Malou Aišu nejvíce baví nosework, což je vyhledávání specifických pachů. Pro nezasvěcené - začíná se se vzorky skořice a pomerančové kůry, další výcvik zahrnuje přidávání různých jiných vzorků až třeba k drogám nebo výbušninám. Aiša má výborný ostrý nos a přestože začala cvičit vlastně až v dubnu, má už složené zkoušky. Další milá činnost Aišenky je sportovní kynologie, minulou sobotu složila zkoušku ZOP a další ji čeká v létě.  Banshee se po mateřské přestávce dala znovu do perfektní formy, pro ní je nejmilejší práce záchranařina - specielně plošné hledání ztracených osob. Je rychlá jako vítr, louky, pole, lesy, houštiny, skály.... ať při nácviku figuranta napadne sebetěžší úkryt, vždycky ho Banči rychle a "s úsměvem" najde :)

Aiša dále zvládla bonitaci. Je z ní chovná fena, má výborné hodnocení a úplně nejvíc mě potěšila poslední věta na bonitační kartě: velmi krásná hlava s výraznou spodní čelistí". Právě spodní čelist u ridgebacků dělá v posledních třech - čtyřech letech trochu neplechu - hodně psů ji má slabou a nevýraznou. Tělesně je  Aiša "poskládaná" z předchozích generací - svalnatou krásnou postavu zdědila po babičce Aiše (Aischa z Krajíčkovy stráně),  hlavu má po dědečkovi Poma (Ökensandens Poma von Yesekani) -  a hebkou sametovou jemnou srst chytla nevímkde :) fakt je, že ani naše holky, ani jejich nápadníci jí neměli.  Je to nádherná fenka a moc se všem líbila. Nyní ještě čekáme na výsledky genetických testů.

No a ještě jedna věc - pomalinku, ale opravdu pomalinku začínám přemýšlet o vrhu H. Počítám příští rok touhle dobou, Aiše budou tři roky. Svoje feny vedu pracovně, myslím, že určitý přínos do chovu dávají. Ale to jsou opravdu ještě daleké plány.

Letošní štěňátka se všechna mají výborně, lidé mi posílají fotky a píší krásné zprávy. Sice trošku toho kousáníčka, ale co by to bylo za štěně, kdyby nekousalo. Svými zoubky objevuje svět. S manželem přemýšlíme o zářijovém setkání "géček", bude jim půl roku, tak akorát na pořádné vylítání. I základní poslušnost by se u některých mohla ukázat. Včas vše oznámíme.

Dnešní foto - Banshee a Aiša se složenou noseworkovou zkouškou (Bančí voda, Aiša prostory) a Aiša po úspěšné sportovně-kynologické zkoušce ZOP